Tohle úžasný místo mi tady na webu přece nesmí chybět! A když jsem se na facebooku dozvěděla, že ho někteří neznáte, tak vám o něm dnes napíšu.

Už zdálky vás dům Sonberk zaujme! Je umístěn uprostřed vinohradu v Popicích a je citlivě zasazen i celá stavba navržena tak, aby krásně ladila s okolím. Myslím, že toto dílo se opravdu povedlo. Cítím se tu totiž vždy skvěle a nejen já, ale i ostatní, kteří jedou se mnou.

Četla jsem, že dům Sonberk je vlastně jednou velkou střechou pod kterou se odehrává komplexní proces výroby vína. Prosklené prostory nám do výroby dávají nahlédnout. Filosofií vinařství je spojení výroby vysoce kvalitních přívlastkových vín s kulturním zážitkem při jeho popíjení, podtržen originalitou, která se odráží v každé odrůdě.

Zážitek už je jen samotný výhled ze Sonberku a víno je třešničkou na dortu.

Dávám si tady skvělou Pálavu, která je sladší než všechny ostatní nabízené vína. Doporučuji ochutnat!:)

Doporučuji také sledovat facebookový profil vinařství Sonberk, kde se dozvíte, co se tu bude dít za různé akce. Teď v létě se jich tu koná hodně a na takovým kouzelným místě, to by byl hřích si sem nevyjet! Jsou tu koncerty, tématické večeře, brunche, workshopy a další.

Je to taky jedno z oblíbených svatebních míst.

Cesta je velmi dobře značena, neměli byste místo minout, je vidět už zdálky.

Sonberk/ facebook

Sonberk/ web