Aby tu nebyly jen samé tipy na kavárny a cukrárny, tak dnes vám napíšu o pivnici! A rovnou o té, která má přímo v pivnici i pivní kazatelnu! Někteří už víte, ale někteří možná ani netuší, že něco takového existuje. Ano, i takový unikát tu v Brně máme!

 

 

Tuto pivní kazatelnu, ve které sládkové a majitelé různých pivovarů káží o svém pivu, najdete přímo v centru v Zelené kočce Piváriu na Dvořákově ulici. Zelená kočka Pivárium byla první ochutnávkovou pivnicí tady v Brně. Mohli jste tady a stále můžete ochutnat piva z menších pivovarů. Teď je tu největší výběr od brněnské Moravie a pivovaru Lucky Bastard, které mě oslovilo svým logem! Dozvěděla jsem se, že právě logo Lucky Bastard vyhrálo soutěž o nejhezčí logo pivovaru.

 

 

Díky jarní korona pauze si v Piváriu vyladili vnitřní prostory a  přidali už desátou pípu. Dá se tedy ochutnávat až do aleluja!:) Byla tu i super akce s názvem „Pošli kluka na pivo, vrátí se ti s kytkou“, kdy jsme z toho „na jedno“ taky něco mohly mít i my holky! Byly tu přichystány kytky plné barev v krásnem kornoutu. Fajn gesto, které se třeba brzy vrátí.

 

 

V Piváriu je to i o dobrým jídle k pivu, když je žízeň, je i hlad! No a tady se chodí hlavně na specialitku zvanou Taliány! Což je recept, který majitel získal od svého pradědečka. Talián je pochoutka hodící se právě k pivu, jde o vařený talián ve vývaru podávaný s křenem a hořčicí, k tomu čerstvé pečivo.

 

 

Pro vás, kdo jste milovníci piva, toto místo určitě stojí za návštěvu! Čas od času jsou tu různé degustace, o kterých se dozvíte přímo z facebooku Pivária.

Zelená kočka Pivárium/ facebook

Zelená kočka Pivárium/ web