Zajímají Vás nová místa v Brně? Něčím jiná, něčím originální? V BRNO TIPS, Vám budu pravidelně přinášet svoje tipy na tyto podle mého zajímavé místa. Brno je v poslední době plné nových podniků a je těžké se zorientovat, kam byste se měli jít kouknout. Proto Vám to ulehčím a pod pokličku můžete nahlídnout prostřednictvím mých fotek.

Dnes to budou tři místa. Dvě z nich jsou přímo v centru Brna a jedno je kousíček od centra. Všechny mají své kouzlo a každé místo je úplně jiné. Jsem člověk, který má rád dobré jídlo, hlavně sladké:), dobré pití a ráda chodím posedět s přáteli na fajn místa.

První tip, který Vám představím je TRAPAS BAR.

trapas trapas2 trapas3

Atmosféru Trapas baru mám ráda. Bar je menší, je tu pár míst, působí domácky a to mě na něm baví. Když si chcete povykládat s přáteli nemusíte se překřikovat. Co mě tu baví úplně nejvíc jsou tapas dobrůtky. Pokud jste už někdy navštívili Španělsko, které je tapas proslulé, tak víte o čem mluvím. Jsou naservírované u baru a vy si pro ně sami chodíte. Můžete tak vyzkoušet různé variace tapas a vybrat si na co máte zrovna chuť. V nabídce jsou i mořské plody, různé druhy čerstvých ryb a další pokrmy, pokud Vás přepadne větší hlad. Pro ty, co holdují mořským plodům, vyzkoušejte jejich seafood polívku, ta je fakt vynikající. Můžete si tu však zajít i na polední menu.

image image

TRAPAS BAR najdete na Moravském náměstí 13

TRAPAS BAR/facebook

 

Cupcakekárna

image image image image image image

Milujete sladké, tak jako já? Pak mám pro Vás bezva tip! Cupcakekárna uprostřed Brna a to doslova, protože ji najdete v pasáži KB na Svoboďáku. Sem vedou moje první kroky při návštěvě centra. Nikdy nevím, který cupcake vybrat, a tak jedu spíš systematicky a postupně zkouším různé druhy a že jich je! Moc mi chutná slaný karamel a tvarohový Míša! Dát si tu můžete i výbornou kávu nebo domácí limču. Cupcakes jsou nešizené, nadýchané, lahodné, prostě se rozplývají na jazyku a to fakt můžu:) A vy se tam určitě stavte!

Cupcakekárna/facebook

 

SemTam s láskou

image image image image

Příjemné místo, kde se budete cítit jako doma. Už když vejdete dovnitř, tak ucítíte tu pohodu a vůni různých dobrot, které si tam holky samy pečou. Potkat se tam můžete přímo s paní majitelkou, která Vás ihned u dveří přivítá a prohodí s Vámi pár slov. V jejím přístupu jde na první pohled vidět, že ji její práce baví a hned Vám nabídne její originální napečené dobroty a nejen to. Zajít si tu můžete třeba na skvělé snídaně, jejich plněná domácí chlebová placka je specialitou. Sušenky, které si samy pečou mají každá svůj příběh a neobyčejné příchutě, které musíte vyzkoušet. Takže pokud hledáte pohodu a přátelské prostředí, určitě si SemTam s láskou nenechejte ujít!

image image

 

SemTam s láskou sídlí na ulici Tábor 36

SemTam s láskou/facebook