Víte o tom, že se v Brně na BVV bude konat třítýdenní festival RE:PUBLIKA, kterej bude teda pěkně nadupanej?! Začne už tuhle sobotu a máme se na co těšit.

A proč vlastně?

Tento rok se slaví 100 let od založení Československa!

A Brno čeká akce, jaká tady ještě nebyla. Oslava století! Festival RE:PUBLIKA otevře na celé tři týdny brány brněnského výstaviště, vrátí sem divadlo, kino, kavárnu, nabídne desítky koncertů a výstav; poučení, zábavu i sport.

V sobotu 26. května se brněnské výstaviště promění v obrovský stroj času a návštěvníky přenese 100 let do minulosti. Až do neděle 17. června zde bude probíhat největší oslava vzniku samostatného Československa.  Největší u nás a dost možná i v bývalé habsburské monarchii.
Vydejte se na cestu do minulosti, zažijte prvorepublikový dýchánek,  seznamte se se zajímavými osobnostmi, nejlepším českým designem,  architekturou a knihami. Vyzkoušejte si sporty v jejich současné i  historické podobě, nechte se vyfotit našimi nejlepšími fotografy a  užijte si jedinečnou evropskou taneční událost. Prohlédněte si originální archiv vzpomínek složený z vašich fotografií i příběhů, a  hledáte-li partnera, seznamte se!
Vyžití si tu najde snad úplně každý, ať už ten, kdo žije sportem, nebo miluje knihy, fotografie a umění. Čeká nás mnoho vystoupení různých zpěváků a zpěvaček, umělců. Také nebude chybět skvělé jídlo. Na programu je i rodinný víkend!
Kdybych měla psát o všem, tak to bude pěkně dlouhý článek a vás už by nebavil, tak se raději podívejte na samotný program a vyberte si to, co baví zrovna vás. Děti nenechávejte doma, pro ty je tu zábavy taky dost.
Program najdete na https://www.gotobrno.cz/festival/festival-republika/ stejně tak i představení celého festivalu.