Holky, jak to tak vypadá, tak pokračujeme v krasojízdě!:) Když vy tak rádi pečete a vaříte, tak mám pro vás další recepty na cukrovíčko. Nebudu vám sem dávat klasický recepty, těch je všude plno, ale něco novýho a neokoukanýho. Je jen na vás, jestli vyzkoušíte. Vybrala jsem sušenky z avokáda, což by mohla být úplně nová chuť na vánočním stole a cukrfree rohlíčky, klasickou variantu vanilkových rohlíčků má rád snad každej, tak proč nezkusit ty bez cukru:)
Avokádové sušenky
Ingredience
- 1/2 avokáda
- 70g lískových oříšků
- 80g vlašských oříšků
- 100g pohankové mouky (+ na omoučnění válu)
- 30g třtinového cukru
- vejce
- lžíce skořice a medu
Postup
Avokádo a oříšky rozmixujeme a přimícháme ostatní ingredience. Vypracujeme těsto a necháme ho asi na půl hodinky odpočinout v ledničce. Poté ho rozválíme a vykrájíme libovolné tvary. Množství vyjde asi na 2 plechy. Pečeme cca 8 minut na 180°.
Po vychladnutí sušenky spojíme po dvou a promažeme. Já promazávala lískooříškovým krémem od Šmakouna, ale je to na vás – s džemem by byly určitě také dobré.
Cukrfree rohlíčky
Ingredience
- 130 g mandlové mouky nebo mletých mandlí
- 100 g změklého másla
- 2 žloutky
- špetka prášku na pečení
- vanilková esence
- vanilková stévie podle chuti
Postup
Troubu předehřejeme na 160°C. Všechny ingredience smícháme a vytvoříme těsto, které poté vložíme na 30 minut odležet do lednice. Poté tvarujeme 1-2 cm silné rohlíčky, které vyskládáme na plech vyložený papírem na pečení. Vzniklé rohlíčky vložíme do trouby a pečeme 10-15 minut.
Zdroj: Fitrecepty, Cukrfree
Nejnovější komentáře