S novým rokem u nás přichází i ke spoustě různých detoxů. Ať už jde o detox organismu, detox lidský, kdy si protřídíte lidi kolem vás, ale třeba i detox šatníku. Možná se vám to nezdá, ale i ten hraje v našem životě důležitou roli. Pro naši psychiku je lepší mít ve věcech pořádek než nepořádek. Ale je fakt, že znám pár lidí, kteří svému nepořádku dokonale rozumí a asi ho i potřebují:)

Mám pro vás dnes pár tipů, jak takový šatníkový detox provést, kvalitně a rychle!

Nejdřív je důležitý si projít úložné prostory a zvážit roztřídění. Některé kusy oblečení, jako jsou třeba ponožky nepotřebují tolik místa. Nákup různých úložných organizérů vám ulehčí plno práce při dalším úklidu a hlavně v udržení pořádku.

A teď přijde ten důležitý moment, kdy musíte všechno ze skříní vyndat, opravdu všechno, nejlépe rozložit na postel. Dejte sem i oblečení z předsíně, prostě všechno oblečení které máte.

Připravte si několik velikých pytlů, kam budete nepotřebné kousky dávat. Některé věci už se ani nehodí někomu poslat dál, tak ty poputují do RIP pytle. Pak jsou tu ale další věci, které by ještě někomu mohly posloužit a udělat radost. Ty dávejte do pytle, který poputuje dál.

Teď si položte pár otázek:

V jakém oblečení se cítíte nejlépe?

Jaké materiály máte nejradši?

Jaké barvy máte nejraději?

Jaké oblečení vybíráte, když spěcháte a nemáte čas na přemýšlení.

Díky vašim odpovědím se budete řídit dál. Do skříně už nepůjdou zpět kousky, které vám nepadnou, škrábou vás, čili je nenosíte, necítíte se v nich pohodlně atd. Rovněž tam nepatří věci, na které jste už více jako rok nesáhli, i ty které mají cedulku a nikdy jste je neoblékli. Ty, do kterých už se delší dobu nevejdete nebo ty do kterých nikdy nezhubnete. Jeďte podle sebe a nekompromisně, uleví se vám!:)

Skládejte podle barev a typů oblečení nebo podle vašeho systému. Je potřeba, aby to bylo pro vás zorganizované.

Protřídění a úklid si zaslouží i doplňky a šperky. V tomto určitě doporučuji nakoupit organizéry. Vše budete mít přehledně uložené.

Tak co, jdete do toho? Hodně zdaru, pokud se chystáte!:)