Věřím, že tímto článkem někomu takzvaně „vytrhnu trn z paty“. Já ho číst pár let zpátky, budu vděčná!

Jsou tomu tři roky, kdy můj starší syn nastoupil do první třídy. Tenkrát jsem jako nezkušený školní rodič marně hledala nějaký obchod, kde prodávají hezký a kvalitní školní tašky. Musím říct, že to byla bída a děs. Nakonec se můj malej boy musel uskromnit a vzít, co bylo. Výběr nula nula nic, max ze tří druhů. Nutno podotknout, že jsem nechtěla kupovat přes eshop. Bylo pro mě důležitý, aby si tašku vyzkoušel, seděla mu velikostně, nebyla těžká atd. Kolikrát totiž vidím, že ti malí prcci mají na sobě aktovky větší než jsou oni sami. Docela je obdivuji, jak nadšeně s nimi pochodují:) Já bych s ní švihla do rohu!:)

V Brně na Křenové máme obchod Bagalio, kde je obrovskej výběr školních tašek a batohů. My jsme se nakonec rozhodli pro batoh. Minulý rok už  nastoupil i junior číslo dvě, to už jsem byla jako rodič zkušenější a vyrazila pro kvalitku:) Oba dva mají batohy a jsou naprosto spokojení. Batohy jsou lehoučký, mají několik přihrádek a vychytávek, které dítěti usnadní orientaci v jejich dětským nepořádku.

V dnešní době už se dají sehnat tak promakaný aktovky, že se nastavují podle výšky dítěte, jsou ultralehký a mají různé vychytávky, jako třeba bederní popruhy pro další ulehčení, dají se  jednoduše čistit i prát. Většinou už jde o ergonomické modely, které rostou s vaším dítětem, takže investovat do takové aktovky se vyplatí. Specialistou na takový typ aktovek je značka Ergobag. Přece jen vydrží i několik let a nemusíte ji skoro každý rok měnit. Výborné jsou i materiály a zpracování.

Mně osobně se líbila barevnost těchto aktovek. Je fajn, když je dítě takzvaně „vidět“ a to je tehdy, když má něco barevného na sobě. Každá aktovka nebo batoh má i reflexní prvky, které jsou důležité.

Se vším vám tu poradí milý a zkušený personál.

V Bagaliu jsou k dostání značky Ergobag, Bagmaster, Step by step a další.

Mimo jiné v tomto obchodě seženete i různé zavazadla, je tu velký výběr kvalitních kufrů. Vzhledem k tomu, že jsme v době dovolených, tak by se vám informace mohla hodit.

 

Bagalio/ web

Bagalio/ facebook