Před pár týdny jsem navštívila místo, které mě naprosto okouzlilo. Máme ho asi půl hodinky od Brna a jmenuje se Château de Frontiere.

Úžasný prostředí, okolí, výhledy! Do toho neskutečný gastro zážitek v Essens restaurant s využitím lokálních surovin. Tato smršť chutí se musí zažít! Restaurace je na vysoké úrovni, co se jídla i prostředí týče, ale myslím, že dovolit si návštěvu může každý. I kdyby jen na mimořádnou příležitost, tak to stojí za to, a nebudete litovat.

Můžete si tu vybrat z degustačních menu, které jsou vždy zaměřeny buďto na naši českou kuchyni nebo světovou a vždy si ji tu můžete užít v tom nejzajímavějším moderním pojetí. Měla jsem možnost ochutnat průřez obou menu a neměla jsem slov, jaká to byla pecka. Kolikrát vás ani nenapadne, že některé kombinace chutí jdou tak božsky k sobě. Je potřeba to vyzkoušet na vlastní kůži, protože tady tomu rozumí. Tady přesně vědí, jak uspokojit ten nejmlsnější jazyk a vykouzlit z večere zážitek. A to nejen, co se pokrmů a nápojů týče, ale i atmosféry a prostředí.

A co tu můžete ochutnat? Třeba výbornýho candáta na hlávkovým salátě, se šnekama a kuřecíma škvarkama nebo výbornou kopřivovou polévku s vejcem na 63C a domácí pancettou. Naprosto dokonalý dezert byl z bezinek, smetany, medu a rybízu. To jen na okraj, co můžete očekávat.

Součástí je i hotel, takže můžete zůstat přes noc i na víkend! Jde opravdu o mimořádně hezké a romantické místo, které se jen tak nevidí. Navíc ve vinařském prostředí a s výhledem na rybník. Jak už jsem psala, tohle místo na mě zapůsobilo a v co nejkratší době se sem prostě musím vrátit!:)

Znáte to, některý místa se vám prostě vryjí do kůže, tak jako někteří lidé. A proto je tady na tom světě krásně.

Návštěvu doporučuji!

Château de Frontiere najdete na adrese Hlohovec 16 u Břeclavi.

Restaurant Essens/ facebook

Château de Frontiere/ web