O dobrá místa je potřeba se podělit, jinak tomu nebude ani v dnešním článku. Není to sice místo přímo v Brně, ale není zase tak daleko. Spolehlivě vás překvapí na vaší cestě směr Velká Bíteš a okolí, protože byste ho tam nečekali, stejně tak jako já.

 

 

Moc mile mě překvapila restaurace U Kryštofů v Jinošově na Vysočině. Byla jsem tady asi před měsícem na obědě, kdy tu bylo lanýžové menu jako víkendová nabídka! Ochutnala jsem něco z lanýžového menu a něco z klasického menu, vše bylo jedním slovem výborné. Od té doby jsem tu byla ještě jednou a mám v plánu jet zase. Chystají se totiž různé labužnické víkendy a ten nejbližší bude už poslední víkend v září, a to Svatováclavské menu.

 

 

Nikdy bych nevěřila, že se dá obyčejný španělský ptáček, tak vytunit jako ho mají U Kryštofů, tady i z obyčejného  jídla udělají zážitek. Můžete si tu dát klasickou koprovku, ale i perfektně upravené ryby nebo dokonalý krevetový salát.

 

 

Využívá se tu hlavně sezónních surovin a lokálních dodavatelů. Sami si tu pečou pečivo a vyrábí domácí těstoviny. A tak to má být! Tohle vše dohromady totiž dělá výborné jídlo!

 

 

Restaurace má moc hezký interiér a příjemnou zahrádku s pohodlným sezením. Zatím jsem vždy chytla super počasí, tak jsme mohli být na zahrádce.

 

 

Restauraci u Kryštofů najdete na adrese Jinošov 12. Abych nezapomněla U Kryštofů mají otevřeno od čtvrtku do neděle.

 

U Kryštofů/ facebook

U Kryštofů/ web