Od mé věrné čtenářky jsem dostala tip na příjemný, nový obchůdek v centru Brna zvaný Havlíkova přírodní apotéka. Díky Renčo! Při mé návštěvě centra Brna jsem ho šla obhlídnout a nafotit Vám pár fotek!

image

O obchůdku už jsem slyšela a jsem ráda, že se objevil i v Brně. A myslím, že nebudu sama:) Jde o velmi příjemný obchůdek ve kterém na Vás dýchne pohoda, je voňavý a plný přírodní kosmetiky. To my holky samozřejmě můžeme, že?

Trošku Vám ho představím..

image

Apotéka je pojmenována po lékárníkovi Karlu Havlíkovi, který dlouhá léta vedl lékárnu, založenou v roce 1863 nedaleko Liberce. V průběhu několika let se vypracoval na profesionálního lékárníka a nejlepšího odborníka na kosmetiku v okolí. Byl to vášnivý sběratel receptur a právě po jeho smrti byl objeven archiv s recepturami, které shromažďoval po celý život. Nejstarší z nich pocházejí ze 17.století. Dnes jsou postupně oživovány Havlíkovou přírodní apotékou.

Vybrané rostliny pěstují na vlastní ekologické zahrádce v České republice. To dává záruku té nejvyšší kvality, protože mohou dohlédnout na splnění přísných kritérií sběru a zpracování a zachovají tak odkaz Karla Havlíka.

image

Havlíkova přírodní apotéka dosáhla několika certifikací:

CPK Certifikovaná přírodní kosmetika

CPK bio – pro kosmetické přípravky s obsahem surovin z ekologického zemědělství, které musí splnit nejen základní podmínky standardů, ale musí obsahovat i bio suroviny.

ECOCERT – Zajištění kvality certifikátem Ecocert znamená dodržení nejpřísnějších a nejprestižnějších standardů.

COSMOS ORGANIC – Sdružení podniků zaobírajících se výrobou a prodejem léků, potravinových doplňků a přípravků v péči o tělo, garantuje, že produkt vyrobený z nejkvalitnějších surovin kontrolovaného ekologického zemědělství nebo certifikované sklizně, neobsahuje látky cizí lidskému organismu, ale jen čisté rostlinné oleje.

V apotéce si můžete vybírat z velké nabídky péče o pleť i tělo a vlasy.

Jeden z nejpovedenějších a nejoblíbenějších produktů se jmenuje Havlíkův přírodní zázrak, což je všestranná a široce použitelná mast z biosurovin. Má zklidňující účinky na podrážděnou pleť. Je vhodná pro citlivou i dětskou pokožku. Blahodárně působí na dehydrovanou , povadlou pleť. Je to neprodávanější produkt. Schválně Vám sem napíšu složení, protože jsou tam výborné složky – makadamiový olej, makový olej, včelí vosk, rakytník, med, mateří kašička, propolis, vitamin E.

image

Tady jsou další produkty, které určitě stojí za vyzkoušení. Já jsem si například koupila majonézu na vlasy, protože to bude podle složení naprostá pecka!

image image

image image

Havlíkovu přírodní apotéku najdete na ulici Kobližná 24 v OD Centrum.

Havlíkova přírodní apotéka/facebook

Havlíkova přírodní apotéka/web