Protože vím, že tady hlavně hledáte inspiraci, tak dnes ji budu mít pro vlasatý holky. Spousta z vás se mě ptá, jak se o vlasy starám, co používám za produkty a tak dále. Na tohle téma už jsem napsala několik článků. Dnes to pojmu trošku jinak.

Ještě pořád se snažím razit přírodní cestu, co se kosmetiky týče, ještě pořád to naštěstí zabírá!:) Ohledně vlasů to u mě platí dvojnásob, jsem možná jedna z mála, která doma nemá ani žehličku na vlasy ani kulmu. Že ji nepotřebuju?:) Ale tak, vždycky by se hodila, když bych se chtěla hodit nějak extra do gala:)

Ale vím, že bych používáním těchto věcí vlasům vlastně ubližovala. Jde mi hlavně o to mít vlasy zdravý, o to by mělo jít nám všem holky, protože pak vlasy vypadají nejlíp.

V poslední době, nevím co se odehrálo, muselo se nechat hodně kamarádek, známých ostříhat, a to i radikálně, šlo vždy o více jak 10cm, to už není jen údržba, ale komplet jsme si musely všechny nechat ozdravit vlasy. Přišlo to ve stejný čas. U mě to bylo taky nevyhnutelný, takže teď jsem ráda za každej novej cenťák!

Protože jsou moje vlasy extra suchý, tak používám v hojným množství oleje. Denně si je vtírám do vlasů. Zjistila jsem, že po kokosovým oleji se mi vlasy lámou, takže jsem ho vyměnila. Naopak mým vlasům dělá moc dobře olivovej olej! Jinak používám vlasový olej od Davines, má moc hezký název – absolutně zkrášlující olej na vlasy.

A bez čeho se neobejdu? Bez masek! Upatlám si je pěkně po domácku, ty s olejem, medem a vajíčkem jsou nej! Nebo zkuste třeba klasickou majonézu, ta dělá s vlasama taky divy, ale pozor, nic pro jemný vlas! Teď mluvím o suchých a narušených vlasech, vlasech, který jsou zničený třeba zesvětlováním.

Tyhle ingredience můžete použít na masky:

  1. Olivový olej, vejce, jogurt, med
  2. Olivový olej, 2 vejce, kokosový olej
  3. Olivový olej, med, žloutek
  4. Olivový olej, banán, med

V podstatě jde pořád o stejný kombinace. Tak je vyzkoušejte, zábal nechte vždy tak 30 minut působit.

Zdar zdravým vlasům!