Ty nepiješ kafe? A jak můžeš existovat? Slýchám docela často:)

Ano, je to tak, nepiju kávu a nikdy jsem ji ani nepila. Skoro všichni se podivují, jak můžu bez kávy existovat a věřte, že to jde a docela snadno. Nikdy jsem ji k životu nepotřebovala. Taky spoustu z dotazujících zajímá, jestli mám nějaké náhražky. Vlastně jsem se nad tím moc nezamýšlela, prostě znám život bez kávy a nevím jaké to je v životě s kávou!:)

Samozřejmě jsou chvilky, kdyby mi káva asi bodla, protože mám docela nízký tlak, ale dám si čaj. Ten vám ji spolehlivě nahradí.

Rozhodla jsem se sepsat pár věcí, které mně a ostatním kteří nekávičkují, kávu můžou nahradit.

 

 

Zelený čaj

Pro mě asi základní věc, která by mi kávu nahradila je čaj. Od mala piju čaj, mám ho ráda, a tak to zkrátka zůstalo. Zelený čaj je asi tou nejzdravější formou náhrady za kávu, hlavně díky vysokému obsahu antioxidantů, které dokážou zvýšit odolnost organizmu.

Teď se pije hlavně Matcha, která obsahuje vyšší koncentraci vitamínů a antioxidantů jako většina jiných zelených čajů. Podobně jako káva a zelený čaj obsahuje kofein, ale daleko méně než najdeme v šálku kávy.

 

 

Maca

Nápoj Maca se vyrábí ve formě prášku, který zalijete vodou. Jde o sušený kořen rostliny Maca, která má povzbuzující účinky. Navíc zvyšuje plodnost u obou pohlaví!

 

 

Čokoláda

Moje milovaná čokoláda, bez té nedám ani ránu, asi tak jako vy bez kávy.:) Je známo, že kvalitní tmavá čokoláda stimuluje k tvorbě serotoninu, hormonu štěstí. Po takové čokošce se můžete cítit hned líp.

Cvičení

Cvičení, asi nemusím vysvětlovat proč! Má více blahodárných účinků na naše tělo a docela často nás dokáže pořádně nakopnout. No a co víc udělat pro naše tělo než se udržovat ve skvělé kondici.

 

Zdroj fotek: Pinterest.com