Ráda bych vám dnes napsala o jednom krásným projektu, který nám v ČR vznikl. Jde o plnění přání osamělým lidem z domovů pro seniory a má nádherný název Ježíškova vnoučata.

Tato super myšlenka vznikla  v Českém rozhlase a před pár dny vyšel seznam přání, které si přejí babičky a dědečci v domovech pro seniory. Většinou jde o různé dárky v podobě oblečení, kosmetiky, sladkostí atd. Ale objevují se i přání ve formě zážitku a to jsou ty nejsilnější momenty v životě. Jde o různé výlety, představení, návštěva příbuzných, výlet k moři, ale i adrenalinové zážitky.

Před rokem se podařilo rozdat 14 tisíc dárečků. Možná jste o této možnosti ani nevěděli a rádi byste někoho ve svém okolí obdarovali. Pak stačí jen vyhledat nejbližší místo a vybrat si dáreček. Nebo ho poslat poštou, ale myslím, že není nad osobní kontakt.Možná si ani nedovedete představit, jakou radost zjevně i maličkostí můžete udělat.

Nikdo nevíme, jak na stáří skončíme my. Když jsem se dívala na fotky a pročítala diskuze z minulého roku, tak jsem se neubránila slzám. Doporučuji všem, podívat se na facebookový profil Ježíškovi vnoučata ať máte představu, ale asi si to všichni dokážeme představit.

Asi není nic víc než rozdávat radost a vidět kolem sebe šťastný lidi. A ten pocit, ten prostě stojí za to, zahřeje vás u srdce.

Více se dozvíte přímo na webu Ježíškova vnoučata.

Fotky: Ježíškova vnoučata