Konečně k nám zavítala pravá bílá zima a můžeme si i tady užívat sněhu! No a když už ji tady máme, tak se toho přece musí využít a mělo by se vyrazit na lyže. Pokud ovšem nemůžete vycestovat na delší dobu někam na hory, tak variantou pro Vás budou sjezdovky, co nejblíž Brnu. A kde se teď aktuálně dá pěkně vylyžovat?

 Ski areál Olešnice

 • sjezdovka o délce 500 m s převýšením 100 m
 • vlek EPV 300 osob./hod.
 • vlek DOUBLE 1200 osob/hod.
 • dětský koutek
 • dětský lyžařský kolotoč Sun Kid
 • dětský vlek zdarma
 • večerní lyžování (lyžujeme nepřetržitě)
 • lyžařská škola pro děti i dospělé
 • snowboard park
 • půjčovna a servis lyží
 • neplacené stále udržované parkoviště

O víkendu nebo ve svátky je pro vás otevřený sněžný bar, který se nachází přímo u výstupu sjezdovky.
V nové přístavbě hospůdky je i palačinkárna, kde si můžete dát skvělé francouzské palačinky, kávu, čaj,…

Po – Pá 09:00 – 21:00 hod

So – Ne 08:00 – 21:00 hod

Ski areál Olešnice/ web

 

Ski areál Hodonín

Areál zimních radovánek se nachází v krásném prostředí na samém východním okraji Českomoravské vysočiny u obce Hodonín nedaleko města Kunštátu.

Sjezdovka má svažitý, kaskádovitý terén o nadmořské výšce okolo 629 m n.m., s orientací na severovýchod. Svah nabízí vyžití pro milovníky sjezdového lyžování a snowboardingu. Začátečníci v těchto sportech uvítají klidná zákoutí, která se mírně svažují. Pokročilí vychutnají přírodní vlnitost terénu v ostřejším svahu. Skalní vyznavači snowboardu zcela jistě nezapomenou navštívit a překonat umělé freestylingové překážky. Zkrátka. V areálu si najde každý to své, ať je to malé dítko začínající s lyžováním nebo zkušený borec, který už pokořil nejednu sjezdovku.

Provozní doba:

Po-Pá 9:00-20:00 hod.

So-Ne 8:00-20:00 hod.

Ski areál Hodonín/ web

 

Ski areál Němčičky

Ski areál se rozprostírá v nadmořské výšce 180 metrů a je tvořen jednou červenou sjezdovkou, dlouhou 350 m, a modrou sjezdovkou, o délce 600 m. Přepravu zajišťuje jeden vlek s přepravní kapacitou 500 osob za hodinu. Svůj automobil nechte odpočívat na bezplatném parkovišti a vydejte se na denně upravované sjezdovky. Kvalita sněhové pokrývky je zlepšována umělým zasněžovacím systémem. Hlavní sjezdovka je navíc vybavena umělou hmotou. Lákadlem ve středisku Němčičky je také večerní lyžování. Ski areál disponuje půjčovnou lyží, ski servisem a také lyžařskou školou. Pro nejmenší lyžaře je v provozu dětská školička včetně dětského pojízdného pásu. Jestliže budete unavení, hladoví či žízniví, poslouží vám místní bufet.

Po-Pá 9:00-19:00 hod.

So-Ne 13:00 – 19:00 hod.

Ski areál Němčičky/ web

 

Ski areál Filipov

Filipov se nachází v romantickém prostředí Bílých Karpat za obcí Javorník u Velké nad Veličkou, která je vzdálená 19 km od Veselí nad Moravou, 30 km od Uherského Hradiště. Areál je vhodný jak pro začátečníky tak pro pokročilé lyžaře.

Nadmořská výška vleků je 365 m.n.m. dolní stanice a 450m.n.m. horní stanice. Nové výkonné osvětlení zajišťuje komfortní večerní lyžování.

Po-Pá 9:00-20:30 hod.

Ski areál Filipov/ web