Přemýšlíte jaké dárky koupit svým blízkým? Nejradši rozdávám zážitky, a tak pro vás mám suprový tip. Byla jsem vyzkoušet letecký simulátor, který máme v Brně na Úvoze. Hodně z vás chtělo vědět víc, tak se o tom dnes trošku rozepíšu. V prvním momentě jsem si říkala, že to asi nebude nic moc pro nás, holky, ale to jsem se mýlila!:) No záleží asi jak pro kterou, ale zrovna já jsem celkem hračička a tohle mě fakt bavilo. Odcházela jsem nadšená.

Co si vlastně pod leteckým simulátorem představit? Je to dokonalá simulace, jako byste pilotovali opravdové letadlo. Kokpit, který je vytvořen přesně tak jako v opravdovém letadle a to i prostorově. Sedíte na sedačce, která je přivezena přímo z letadla a kolem sebe máte nespočet svítících čudlíků a různých páček. Venkovní krajina je promítaná na zakulacené plátno.

V brněnském centru Buď pilot si můžete vybrat ze dvou variant leteckých simulátorů. Prvním je běžné letadlo Boeing 737 a druhým je stíhačka. Měla jsem možnost vyzkoušet obojí a každý je jiný. Mě víc nadchl boeing! Mohla jsem si vybrat, kam po světě bych se chtěla zrovna podívat a proletět se. Vybrala jsem si letiště v New Yorku, Dubaji a Hong Kongu. Užijete si vzlétnutí, samotný let, přistání, v nabídce jsou i krizové situace, a to vše samozřejmě pod dozorem instruktora.

Vybrat si můžete ze všech větších letišť na celém světě. (například Praha, Brno, New York, Dubaj, Londýn, Madeira, St. Maarten a další), volit si můžete i denní dobu a počasí. Let nočním Hong Kongem byl zážitek, můžete se proletět blízko různých budov, kam se doopravdy vlastně vůbec nedostanete. V Dubaji jsem si prokroužila nejvyšší budovu světa Burj Khalifu, v New Yorku jsem proletěla celý Manhattan dokonce v bouřce.

 

Simulátor stíhačky F-16 je víc akční, byl velmi citlivý na řízení, takže jsem stíhačku poslala v podstatě ihned k zemi. Chce to trpělivost a viděla bych to spíše jako zábavu pro naše drahé polovičky. Kokpit odpovídá originálu a ovladače fungují jako v opravdové stíhačce. Před vámi je umístěno půlkruhové plátno, kde běží projekce. Můžete si tu vyzkoušet akrobatický kousky i útok. Možností je více. Vše najdete přímo na webu Buď pilot.cz.

Letecké simulátory Buď Pilot sídlí na ulici Úvoz 120.

Buď Pilot.cz/ web