Jak jste na tom se saunováním? Chodíte, nechodíte? Musím napsat, že já jsem dřív do saun moc nechodila. Saunování mi totiž nedělalo dobře. Aspoň jsem si to myslela. Ovšem to byl omyl.  Jakmile jsem se trošku začala zajímat o téma saunování a jak na to, aby mi to bylo prospěšné, zjišťovala jsem, že to jde. Jen člověk musí být trpělivý a dodržovat určité správné zásady saunování. U mě byl největší problém chlazení. Asi jako u většiny z nás, holky. Jsme asi víc stavěný na to teplo než se ochlazovat, takže studená až ledová voda, to nebylo nic pro mě.

Je pravda, že častěji saunu navštěvuji v zimě a v chladnější měsíce, ale v létě si už taky občas zajdu. Zjistila jsem totiž, že je to pro mé tělo fakt prospěšný.

Během jarních a letních měsíců se snažíme shodit pár kilo a zpevnit postavu, přece jen se blíží plavková sezóna. Samozřejmě je nejlepší si cvičení udržet po celý rok a ne až na poslední chvíli. Pokud zůstanete saunování věrní i v tomto období, tak vám odměnou bude krásná pokožka a rychlejší spalování tuků. Jakto? Každých 30 minut strávených v solné, bylinkové nebo tropické saune vám pomůže spálit až 600 kcal. To je přibližně stejně jako za hodinu intenzivního aerobiku nebo běhu.

Někomu se v letních vedrech dělá špatně, hůř je snáší, připadá si pořád unavený a pomalý. Díky vysoké teplotě v sauně si  přes léto lépe zvykáte na horka. Pravidelné saunování vás udrží fit po celé léto.

V centru Brna máme teď možnost saunování v saunovém světě Saunia. Najdete ho v 7 patře OĆ LETMO. Teď na léto je otevřena krásná terasa s hezkými výhledy na město. I když v týdnu je kolikrát makačka, najít si chvilku pro sebe, zkuste to udělat. Vrátí se vám to:)

Protože jsem hodně často právě v centru, tak se snažím si hodinku jednou za týden na relax v Saunii vyšetřit.

Saunia/ web

Saunia/ facebook