Dnes to bude o jednom krásným a unikátním místě, který kousek od Brna máme.

Můžete si tu taky připadat jako někde ve Francii, protože místo je plné levandulí. Je to jedinečná Levandulová farma z jižní Moravy. Nachází se na úžasným místě s ještě lepším výhledem na Pálavské vrchy, najdete ji ve Starovičkách, kousek od Hustopeč. Jakmile dorazíte na pole naskytne se vám nádherná a voňavá podívaná.

V roce 2014 tady bylo vysazeno nad 40 tisíc keříků této voňavé bylinky, pěstuje se přirozeným způsobem, tedy žádná chemie. Rostliny jsou zpracovány velmi šetrně tak, aby bylo dosaženo velmi vysoké kvality květů, které se dále využívají pro výrobu různých výrobků.

Pole je obklopené vinohrady a výhled na Pálavu je jednoduše božský. Momentálně by na poli mělo být asi 70 tisíc keříků.

V sobotu 1.6. startuje levandulová sezóna a pole bude opět zpřístupněné. Doporučuji si výlet sem udělat ve všední den pokud je to možné. O víkendu tu bývá nával. Vstupenky si koupíte v levandulovém obchůdku, kde si můžete koupit i spoustu výrobků z voňavé bylinky. Ochutnat můžete i levandulové víno, kávu nebo čokoládu.

Dá se tady domluvit i profi focení, pokud byste chtěli mít památku v této fialové nádheře. O novinkách a akcích na tento rok vás budu informovat na facebooku.

Levandule z Moravy/ web

Levandule z Moravy/ facebook