Je to asi měsíc, co jsem Vám psala, jaký to je mít kudrnatý vlasy, že to není jen „to“ pěkný na oko a že mít tento typ vlasů dá občas zabrat. Jednou mi to dalo tak zabrat, že jsme to střihly úplně nakrátko, tenkrát jsem byla ještě malá holka, ale vlasy mě tak moc štvaly, bylo mi v nich horko, moje mamka mi pořád vymýšlela nějaký účesy, kde byly mašličky, sponečky a tak dále, však to znáte, já to úplně nesnášela:) Takže jsme to šmikly a ani nevím, jak dlouho mi trvalo než dorostly zase do pěkné délky, kdy jsem nevypadala jako ovce. Od té doby jsem zase přešla do fáze, kdy, čím míň vlasy stříháme, tím líp.

Dnes bych Vám chtěla napsat o produktech na vlasy, které používám. Dlouho jsem hledala takové, které mým vlasům opravdu sednou. Jak víte, tak kudrnaté vlasy jsou většinou také dost suché vlasy, takže potřebují jinou péči, jiné produkty a jiné zacházení. Na tohle vše jsem postupem času přicházela a teď se odvažuji říct, že už vím, co na ně platí. Produkty o kterých Vám dnes napíšu používám už několik let, ale občas je vystřídám s něčím novým ať mají vlasy změnu. Střídám jen šampon a kondicionér nebo masku, styling je pořád stejný.

Chtěla bych říct, že hodně důležité jsou pro mé vlasy oleje. Naučila jsem se je používat s mírou a vlasy si přímo libují. Vyzkoušela jsem různé oleje a zjistila jsem, že nejlépe fungují ty s hustší texturou, stačí malinko a vlasy jsou krásně vyživený. Nejradši mám olej od Davines, takzvaný zkrášlující olej. I když jsem psala, že olej je hustší, tak je velmi jemný a vlasy nezatíží, jsou po něm lesklé a hebké, působí zdravě. Jak jsem se dozvěděla, tak Davines olej má silné antioxidační účinky a chrání vlasovou strukturu. Tento olej je obohacen o výtažky z oreláníku barvířského, který má restrukturalizační účinky na vlasy a podporuje jejich růst. Přesný název je Davines Ol Roucou Oil a řadím ho jako nejlepší olej na vlasy, který jsem doteď měla možnost vyzkoušet.

Ještě je tu jeden olej, který jsem si oblíbila a tím je olej od značky Insight, také se mu říká tekuté krystaly. První co jsem zaznamenala byla jeho úžasná vůně, nedokážu ji popsat, ale je to nádhera. Zase je to olej s hustší texturou a jeho nejlepší vlastnost je ta, že vlasy hydratuje. Je to kombinace sezamového oleje a oleje z lněného semínka. Víte jak to vlasy mají, když se používá delší dobu jen jeden produkt, tak si na něj zvyknou a už to nemá takový efekt, takže doporučuji občas vystřídat.

Insight/ tekuté krystaly/ eshop

 

Šampon i masku mám od jedné značky a doporučuji to stejné i Vám, protože se produkty vzájemně doplňují. Znovu se tu objevuje značka Davines, mým vlasům dělá zkrátka dobře. Jde o přírodní vlasovou kosmetiku z Itálie. Jejich filozofie je moc zajímavá a pokud budete mít čas, určitě si o této kosmetice přečtěte víc, lehce ji dohledáte na internetu. Řada NouNou, kterou mám doma je na suché vlasy, idealní na odbarvované a chemicky upravované vlasy, takže pokud melírujete, značka ideál, vlasy Vám krásně vyživí a dodá jim lesk. Maska z této řady, to je opravdový balzám na kudrnaté vlasy, stačí malinko a vlasy krásné povolí, jdou od sebe a lehce je rozčešete.

Vlasovou kosmetiku Davines můžete koupit zde.

 

Posledním produktem je můj stylingový poklad, který používám už dobrých 15 let a jsem šťastný člověk, protože ho pořád vyrábí, znáte to, když je něco fakt dobrýho, zvyknete si na to a oni produkt přestanou vyrábět. Je to produkt od značky Selective, opět Itálie, asi tam mají podobný vlasy:) Jmenuje se Design Curl, je to vlastně takový vodový gelík, který vlasy rozdělí do pramínků a udrží je pěkně pružné, má lehkou fixaci. Neslepuje, vlas po něm není těžký a splihlý. Výborný je to, že jakmile ho jednou na vlasy dáte, tak se dá aktivovat vodou, tedy jen namočíte ruce a promnete vlasy. Nemusíte nanášet znovu a znovu.

Design Curl/ Selective/ eshop

Kudrnky, pokud máte taky nějaký svoje ověřený produkty, budu moc ráda, když se s náma o ně podělíte, takže klidně pište a pište i když budete mít otázky!:)