Dlouho jsem Vám nepsala o žádných kosmetických vychytávkách, tak to dnes musím napravit! Jsou to asi dva měsíce, co jsem začala zkoušet novinku od značky Matis a to mikroabrazivní pleťový peeling.

Vzhledem k tomu, že mám i ve svém věku pořád smíšenou pleť, téčko mastné, tak se mi tento produkt nesmírně hodí. Je totiž výborný na dokonale čistou pleť a na té si dbám. Je pro mě důležité mít čistou pleť, proto věnuju zvýšenou pozornost jejímu čištění. Někomu by se to mohlo zdát zbytečné, ale není tomu tak, ono se Vám to vrátí a samy to poznáte. Proto si vybírejte kvalitní produkty, ať pak nemusíte řešit různé nepříjemné události. Však to znáte. Za mě určitě lepší pořídit si jeden kvalitní produkt než 5 méně kvalitních, které Vám stejně budou ležet ve skříňce.

DSC00162

Ale pojďme dál k pleťovému peelingu, který jsem zkoušela, tento peeling je krémový a velmi jemný, vhodný pro všechny typy pleti, až na velmi citlivou, na tu bych byla opatrná. Krém obsahuje mikroabrazivní prášek, který účinně odstraňuje odumřelé buňky a výrazně zjemňuje zhrublou pokožku, mimo to vyhlazuje drobné linky a vrásky.

Jak už určitě víte, peeling není na časté používání,  stačí jednou za čas, pleť má mít nějaký čas na obnovu. A tím, že byste ho aplikovaly moc často, tak byste ji mohly „sedřít“.

DSC00161

Peeling obsahuje dvě aktivní látky:

Mikroabrazivní prášek z korundu. Podle Moshovy stupnice má tvrdost č. 9 a je tedy hned po diamantu nejtvrdším známým minerálem.V krému je použit jako velmi jemný mikroprášek. Perfektně vyhlazuje povrch pokožky a usnadňuje odstranění odumřelých kožních buněk z jejího povrchu.

AHA kyseliny mořského původu jsou mixem několika typů kyselin – mléčné, jablečné a pyrohroznové. K jejím nesporným výhodám patří to, že dráždí pokožku mnohem méně, než dřív hojně používané ovocné kyseliny, aniž by přípravek ztrácel na účinnosti. Celkově zlepšují biomechanické vlastnosti pleti a zprostředkovávají lepší hydrataci. Navíc napomáhají k šetrné a přitom maximálně účinné exfoliaci, rozjasňují, celkově zlepšují hydrataci a vyhlazují vrásky.

Tento peeling používám na vyčištěnou pleť, jemně vmasíruji a nechám působit cca 3 minutky. Pak opláchnu. Je vhodný pro nás holky po třicítce a já Vám ho můžu jen doporučit jsem moc spokojená.

K dostání je v parfumerii FAnn i na jejich eshopu.