Možná se Vám to nezdá, ale v létě dostává naše pleť hodně zabrat! A to z jednoho prostého důvodu, působí na ni několik nepříjemných faktorů, ať už jde o sluneční paprsky, klimatizaci, právě přechody, kdy je horko a rázem zima jsou pro pleť náročné. I já to pociťuji na vlastní pleť, a proto jsem poprosila moji výbornou kosmetičku Veroniku o několik tipů, které by nám pomohly si udržet krásnou pleť i v tomto náročném období.

Každá pleť reaguje v létě jinak, u někoho se ještě více mastí, někdo má naopak pocit vysušování pleti, pleť je dehydratovaná…

Heslem číslo jedna pro nás a pro všechny typy pleti každopádně bude hydratace. Takže hlídat si pitný režim a najít si kvalitní hydratační krém, který opravdu hydratuje do hloubky, případně ke své péči přidat kvalitní hydratační sérum.

Hydratace není jen o obličeji, ale hydrataci potřebuje i krk a dekolt, i celé naše tělo, na to bychom neměly zapomínat!

Hlavní body na co si dát v létě pozor !

Riziko spálení pokožky, opatrně zejména u světlých typů, opalovat se postupně a použít kvalitní opalovací krém, ideálně který není na bázi oleje.

Hlavně u osob s akné, bych doporučovala vůbec se nevystavovat přímému slunci. Čím vyšší teplota, tím více se nám zvyšuje tvorba mazu a tvorba potu – agresivní pot nám ještě více dráždí, již tak citlivou pokožku.

Dalším problémem je vznik, nebo ještě větší rozšíření pigmentových skvrn. Tady je opět potřeba pleť intenzivněji chránit a používat kvalitní opalovací krémy. Pozor i na používání přípravků obsahující AHA kyseliny. Dávat pozor by měli také ti, kteří užívají  léky, které jsou fotosenzitivní. Použití chemických peelingů bych nechala na období od září dále.

Jak jsem již psala hydratace je v létě základ, pleť je vlivem sluníčka a vysokých teplot vysušenější, ztrácí vodu, je dehydratovaná, tím pádem i citlivější a náchylnější k bakteriím .

Ráda bych se proto nyní věnovala ne pleti bez jediného pupínku, ale více pleti opravdu problematické, mastné a aknózní, která v létě velmi trpí a vlivem tepla se zhoršuje a přenáší i na jiné části těla, kromě pleti i na krk, dekolt, ramena a záda.

V první řadě budu psát samozřejmě o hygieně a správném odličování.

Píše se to všude pořád dokola, ale stále z mé praxe vidím, že ne všem je to úplně jasné, jak některé produkty používat, jak často a že za zhoršením pleti stojí spíš problém, že se klientky nemají kde poradit. Klientky si nakupují produkty i velmi drahé, aniž by věděli jaký mají typ pleti, testují sami na sobě co jejich pleť snese.

Další věcí je i fakt, že pokud je pleť neudržovaná, ucpaná, hrubá a s černými tečkami, případně se zánětlivými ložisky, žádný drahý krém ji sám o sobě nespasí. Je opravdu potřeba vzít to od úplného začátku a začít se o pleť starat především pravidelně, poctivě a sám doma celý měsíc každý den. Kosmetička není kouzelník.

 

Co můžete pro svoji pleť udělat Vy doma!

Pravidelně o pleť pečovat ráno i večer !!!

Ráno očistit pleť od mazu, toxinů a dalších látek, které pleť vyprodukuje na povrch pleti přes noc.

Večer kvalitně odlíčit od makeupu, potu, smogu, prachu a dalších látek, které se na pleť “ nalepí “ přes den. Kvalitními produkty tak dlouho, dokud odličovací tamponek není perfektně čistý.

Když píšeme o létě, dát si pozor na výběr opalovacích přípravků. U mastné a problematické pleti vybírejte ty bez olejového základu!

Pokud nemusíte, vyhněte se i používání make-upu. Pokud se bez něj neobejdete, volte opět ten, který je vhodný pro mastnou a problematickou plet.

Peeling – dokáže udělat pro pleť mnoho dobrého, vyhlazuje a zlepšuje vzhled pleti, odstraní z pleti starou zrohovatělou kůži. I naše tělo si umí udělat sám peeling procesem zvaným deskvamace, kdy se mrtvé buňky stěhují do svrchních vrstev kůže, aby byly odloučeny pryč.

Díky tomu že pleť je po peelingu tak “ hezká “ si je ovšem v dnešní době děláme v daleko větším rozsahu než je vhodné a pro naši plet z dlouhodobého hlediska zdravé.

Pokud je pleť napnutá, výrazně dehydratovaná, zarudlá, nebo svědí, citlivá, oteklá s nezdravým vzhledem, peeling na nějakou dobu schovejte. Dobré je myslet i na to, že taková to plet je i daleko náchylnější k

Pozor také na složení, používáte – li přípravky na čistění, které již obsahuji peeling, či kyseliny, neměli by se už objevovat v dalších produktech, které používáte. Na pleť by to bylo moc.

Můžete si doma aplikovat některou z čistících masek, doporučuji s obsahem jílu. Prostřídat to můžete s hloubkově hydratační maskou.

Pokud si nevíte rady a pleť se vám výrazně zhoršila, než si nakoupíte další produkty, zajděte se poradit. Na ošetření, nebo alespoň na konzultaci, ideálně ke kosmetičce. Těžko vám doporučí ideální péči někdo, kdo vaši pleť nezná a nevidí na ni přes nános makeupu v obchodě.

Doporučuji alespoň základní ošetření, kdy se pleť perfektně do hloubky vyčistí, zkonzultuje se, co zhoršení mohlo způsobit, probere se co a jak používáte.

A protože vím, že je těžké najít tu správnou kosmetičku, dotazy na kontakt, kam chodím já mi chodí často, tak jsem pro svoje čtenářky domluvila zvýhodněnou cenu ošetření u své kosmetičky Veroniky Mrázové.

Cena ošetření je 1200Kč, pro Vás je domluvená za 890Kč.

Jde o čistící ošetření vhodné na léto. Ošetření bude obsahovat: odlíčení, aha peelingovou ampuli, hloubkové čištění pleti ultrazvukem, aktivní koncentrát – ampule dle typu pleti, masáž obličeje, krémovou čistící masku nebo hydratační gel na oční okolí, závěrečný krém. Úprava obočí a barvení na přání zdarma.

Objednat se můžete na: 602 766 697, při objednání stačí říct heslo Lifestylebrno.

Kosmetický salon Veroniky Mrázové/ facebook