Máte rádi pokrm zvaný Poke? Já si ho dopřávám v Brně v Pokecz, kde si ho nechávám míchat podle toho, co mám ráda. Kdybych mohla, mám ho každý den a vždy trošku jiný. Je to výborné čerstvé jídlo, které mi vždy dodá potřebnou energii na zbytek dne. Postřehla jsem, že tu teď mají několik novinek o kterých vám dnes napíšu.

 

 

Hlavní novinkou je nové poké Hawaian, kde je více masa a méně zeleniny, tak jak poké jedli domorodí rybáři na Hawaii. Takže vy všichni, kdo máte rádi pořádný nášup masa, si přijdete na své. Kombinuje se tu losos a tuňák.

 

 

Pokud nemáte rádi ryby, je tu varianta s kuřecím masem někdy i krůtím a nebo bezmasá varianta! Poke si tu dá masožravec, vegetarián i vegan:)

Základ poké je rýže a nově je tu možnost míchání poké Quinoou. Je to svěží a lehká alternativa právě rýže nebo jiné přílohy. Řadí se mezi superpotraviny. Semínka Quinoa mají vysoký obsah vlákniny a bílkovin, které zvyšují pocit sytosti. Quinoa má také nízký glykemický index, který je dobrý pro diabetiky, protože nezvyšuje hladinu cukru v krvi. Můžete si ji namíchat s rýží nebo si ji dát rovnou samotnou. i já se chystám základ quinoi vyzkoušet. Má jemnou oříškovou chuť.

 

 

Pár novinek v Pokecz je i v oblasti koktejlů a drinků. Jahodové prosecco určitě stojí za ochutnání!

Sice jste v poké baru, ale můžete tu také ochutnat Kimči, nebo některý z domácích koláčů, teď je tu často připravený čerstvý banana bread. Vyzkoušela jsem domácího míšu s mangovou omáčkou a čokoládou a teď v horkých dnech to bylo výborné osvěžení. Velice by chutnal mým dětem, je to takový návrat do dětství.:)

Pokecz najdete na ulici Bašty 4.

Pokecz/ facebook

Pokecz/ web