Boty, to bude moje dnešní téma. Řekla bych, že v Brně docela dost problém, jak pro dospěláky, tak pro děti. Nemyslím si, že by tu byl nějaký extra výběr, možná jsem malinko náročnější, ale boty si spíš koupím v zahraničí než tady u nás.

Originals_KatelynAstorPink2

Dnes bude ale na programu obuv pro naše nejmenší. Protože mám dvě děti, tak můžu mluvit z vlastní zkušenosti, že objevit pro malý dítě, pěkný a zdravotně vyhovující boty je fakt dílo! V době kdy se učili moji kluci chodit, tak mi přišlo, že jsem se vrátila kamsi do dávné minulosti a to rovnou k sobě do školky, což už nějaký ten pátek je:) Prostě boty, který vypadají jak před třiceti lety. Při prvních krůčcích samozřejmě všichni rodičové hledí na zdravotní stránku a ne na vzhled, takže tady přivřeme oči, ale co dál, až už dětem ty botky vydrží delší dobu než dva měsíce a samy se Vám začnou vyjadřovat k designu botiček?

IMG_2124 IMG_2121

Narazila jsem na výbornej eshop Pediped s krásnýma a zdravýma botičkama, jak pro úplný prcky, tak pro starší děti. Sice jsem ho našla trošku později, ale jsem za něj ráda, kluci si boty moc oblíbili, jsou totiž děsně pohodlný jako papučky, lehoučký a pěkný na oko, takže spokojenost na všech stranách. Z eshopu Pediped máme už několik párů bot a co se týče kvality, tak bych řekla že jsou nepřekonatelný, tak jak mi kluci většinou za několik týdnů přinesli okopaný boty, který byly různě zničený, tak botky z Pediped jsou pořád jako nový. Ano, musím uznat, že patří do dražší cenové relace, ale zrovna do tohoto se nebojím investovat. A proč? Tady je pár důležitých faktů o výběru bot pro nejmenší…

Ideální kombinací při výběru dětských bot je spojení designu, komfortu a zdraví.

Snímek obrazovky 2017-04-06 v 14.29.10

U výběru dětských bot je velmi důležité pro jaký věk dítěte botu vybíráme, v jakém stádiu chůze dítě je. Obzvlášť u začínajících chodců je výběr velmi důležitý.

IMG_2133 IMG_2132 IMG_2131

Obecně nejdůležitější kritéria jsou:

– maximálně ohebné podrážky v oblasti příčné i podélné klenby, ideálně z přírodního kaučuku

– měkké, netvarované stélky, měkké stélky zajišťují dětem velmi příjemný a měkký došlap

– opora patní kosti  a  ochrana paty při došlapu

– velmi důležitá je i váha boty, měly by být co nejlehčí

– prostorný tvar špičky, aby měly prsty dostatečný prostor k pohybu

– boty by se měly pohodlně nazouvat i zouvat

– správná volba nadměrku, záleží na věku dítěte, stádiu chůze ale i jednotlivých modelech bot, například sandálky nevyžadují velký nadměrek

– kvalitní materiály

– velmi oblíbené jsou modely, které jsou vyrobeny z moderních textilních materiálů a je možné je prát v pračce, je tak jednoduché udržet boty vždy čisté.

– důležité je pravidelně dětem měřit nohy, těm prťavým každé 2 měsíce, těm větším zhruba po 3 až 4 měsících

4090_lrg ss_daisywhitemulti_1332_z1

Nákupu bot v eshopu se není třeba bát, na webu najdete jednoduché měřítko, které vytisknete na A4 a dítko pohodlně změříte z domova. Měřítko ukáže jakou velikost zvolit, není tedy potřeba připočítávat nadměrek. Dobré je vždy vycházet ze stávající velikosti. V rámci zákaznických služeb eshop nabízí nejen poradnu, ale taky bezplatnou výměnu „z ruky do ruky“ pokud náhodou netrefíte velikost. Samozřejmostí je pak případné vrácení zboží do 14 dní. Boty tak můžete vyzkoušet dítěti v pohodlí domova, jeho přirozeném prostředí a vyhnout se tak stresovým situacím v obchodě, kdy děti utíkají všemi směry.

PEDIPED/ WEB/ ESHOP

PEDIPED/ FACEBOOK