Mám pro vás super novinu! Týká se už brzy očekávané Olympiády. Brno bylo letos vybráno pro Olympijský park! Budeme tak moct jít hromadně fandit a dokonce si i plno olympijských sportů vyzkoušet. Mě tato zpráva nadchla a určitě se půjdu podívat a vy byste měli jít taky!

Kde park vznikne?

Pavilon brněnského výstaviště se po dobu 17 dní promění na místo, kde se u příležitosti olympiády v Pchjongčchangu 2018 budou setkávat sportovní nadšenci, aby fandili českým sportovcům v dějišti her a sami si aktivně zasportovali.

Sportoviště vyrostou na ploše Pavilonu Z v areálu Výstaviště Brno. V unikátním areálu s kruhovým půdorysem nebude chybět ledová plocha, curlingová dráha a další sportoviště, která nebudou závislá na počasí a mohou se využívat po celou dobu konání parku. Ostatní sporty obklopí bezprostřední okolí hlavního areálu.

Sportoviště

Sportovní nadšenci si mohou v rámci Olympijského festivalu Brno 2018 vyzkoušet množství tradičních i netradičních sportů, ať už zimních či letních. Příznivci adrenalinu jistě ocení skoky na lyžích z mobilního můstku, vyrazí do snowparku, kde bude probíhat snowboarding či freestyle lyžování, nebo si zkusí start na skeletonu, saních nebo v čtyřbobu. Součástí brněnské parku bude i autokros, billiard, zimní plavání či méně známý kryathlon – zimní varianta triatlonu. V areálu se představí také paralympijské disciplíny, jako jsou sledge hokej, běh na lyžích poslepu nebo krasobruslení handicapovaných. V parku si však mohou zasportovat i příznivci letních sportů – konkrétně půjde o florbal, hokejbal, korfbal, pozemní hokej a ropeskipping.

Program

Olympijský festival Brno 2018 ožije nejen sportem a sportovními exhibicemi, ale i hudebním programem. Součástí parku bude také fanzóna s LED obrazovkami, na kterých mohou sportovní nadšenci sledovat přímé přenosy z olympiády a fandit českým olympionikům v Pchjongčchangu.

Vstup do areálu Olympijského festivalu Brno 2018 bude zajištěn 7. branou u zastávky Bauerova autobusu č. 84 jedoucího z autobusového nádraží Zvonařka či z Mendlova náměstí.

Otevírací doba

Neděle-Čtvrtek: 9:00-19:00
Pátek-Sobota: 9:00-21:00

Pro aktuální zprávy sledujte facebookový profil Olympijský festival Brno