Blíží se nám léto, teda aspoň doufám! Tento rok je rozjezd počasí poněkud hodně zpomalenej, ale nepřipouštím si, že bychom neměli mít pěkný léto. Jak už jste si někteří mohli všimnout, jela jsem se ohřát na pár dní k moři a nachytat si tak energii i bronzovou barvičku. A o té Vám dnes napíšu.

Někdo se rád vystavuje sluníčku, jiní se před ním schovávají, dobrý není přehánět ani jedno. Já jsem člověk, který slunko miluje a moc ho potřebuje, ráda se tím pádem i opaluju.  S přibývajícím věkem už jsem si taky došla na to, že je opravdu dobré používat kvalitní opalovací produkty. Přece jen kůži máme jen jednu, a tak jak se k ní chováme, tak bude po zbytek života vypadat. Proto jsem si už po několikáté zvolila sebou k moři opalovací produkty od značky Institut Esthederm. Jde o francouzskou kosmetickou značku, kterou používám už desátý rok a jsem jejími produkty nadšená..

Tato značka má 35 let zkušeností se sluneční péčí, nejdou proti sluníčku, ale využívají ho! Produkty Institut Esthederm učí i tu nejcitlivější pleť adaptaci na sluníčko tak, aby se sama dokázala chránit.

Měla jsem hned několik produktů o kterých Vám napíšu. Nejde tu jen o proces samotného opalování na sluníčku, ale Institut Esthederm dbá i na důkladnou přípravu před intenzivním opalováním a dále na po opalovací dobu.

UV inCELLIUM BRONZANT

Péče, která nemá konkurenci, jedná se o sprej na obličej a tělo, který Vás dokonale připraví na opalování a tu nejkrásnější barvičku. Startuje v pokožce tvorbu hnědého barviva a naučí ji tak správně se opálit. Pleť se tak daleko rychleji a zdravěji opálí a zároveň se ochraňuje před spálením. Začít používat nejlépe 14 dní před pobytem na slunci, natírat se ráno i večer, pokožka Vám za pár dní sama začne měnit lehce barvu. Já jsem to stihla jen asi 6 dní před a taky super, jsem typ, který se dobře opaluje. Používala jsem ho ještě během opalování každý ráno.

Sun Care Oil *** a Bronz Repair ***

Už přecházím na opalovací péči a to na tělový olej a opalovací krém na obličej proti vráskám. Na produktech Institut Esthederm nenajdete uveden SPF faktor. Výše ochrany je tu označena hvězdičkami, ty jsou určeny dle UV indexu. Protože jsem cestovala dál a slunce tady bylo dost silné, tak jsem zvolila tři hvězdičky, ty mají SPF cca 25. Díky podpoře vnitřních procesů v buňkách produkty Institut Esthederm zcela neutralizují negativní účinky slunečního záření. Každý typ pleti si tak může bezpečně užívat slunce jakékoliv intenzity. Od té doby, co používám opalováky této značky netrpím sluneční alergií a každý rok mám hezčí barvu opálení. Opalujete se postupně a do krásné bronzové barvy, přijde mi, že každý další rok mám barvu intenzivnější a dýl vydrží. Pleť není vysušená a flekatá. Krém na obličej zároveň zabraňuje stárnutí pokožky. Nemusíte po celé léto už nic jiného na obličej používat. Je doporučen jako krém pro letní sezónu. Moc ho doporučuju!

Tan Prolonging Body Lotion a After Sun Repair

Jako poslední jsou tu produkty po opalování, tělové mléko a krém na obličej s péčí proti vráskám. Tato péče Vám pleť zklidní, pleť hydratuje a zároveň redukuje vznik vrásek. Opět nepotřebujete žádný jiný krém na obličej, o vše se postará tato dokonalá péče. Pleť je po ní sametově hebká a vypnutá, jako byste právě absolvovaly lifting, navíc Vám prodlužuje bronzovou barvičku. O tu samou funkci se postará i tělové mléko, které jsem používala denně po sprše a to i po příjezdu z dovolené, dokud jsem ho nespotřebovala celé.

Musím poznamenat, že barva je pořád excelentní a pleť krásně hebká, nepociťuji žádné vysušení.

Nezapomínejte, že důležité je opakované natírání při opalování, funkce filtru během dne slábne a SPF bývá často nadhodnocováno. Proto krémem nešetřete.

Institut Esthederm má skvělou řadu na pokožku, která se hůře opaluje, trpí alergií nebo pigmentovými skvrnami. Stojí za vyzkoušení, protože už za několik sezón se Vám může podařit, že se budete opalovat normálně a dosáhnete bronzové barvy bez jakéhokoliv problému. Pleť si Institut Esthederm naučí díky své péči sám.

Všechny tyto produkty můžete zakoupit v Chytré Lékárně na Kobližné nebo Mendlově náměstí.

Chytrá Lékárna/ web