Už je to zase tady! Jaro za rohem, a na nás se ze všech stran valí výzvy k dokonalejší postavě. Někdo to má takzvaně na háku, koupí plavky vcelku a neřeší, to je taky způsob! A já na jednu stranu závidím tento přístup k životu. Druhá polovina je z toho ve stresu, aby to do léta stihli. Protože, co si budeme říkat, tak všichni jsme přes zimu aspoň trošku polevili, a kdo ne, tak klobouk dolů.

Mě tuto zimu rozhodila nemoc, která mě na tři týdny totálně omezila. A všichni, kdo cvičí ví, že i tato doba stačí k tomu, aby člověk ve cvičení začínal znovu. Samozřejmě, tělo má pamatováka a brzy se dostanete do kondičky, ale omezení tam je.

Důležitý je si uvědomit, že základ úspěchu je v naší hlavě a správným přístupu. Psychika v tomto hraje velkou roli, jakmile budete tlačit na pilu a bloknete se, můžete se stavět na hlavu a nezhubnete ani deko. Znám z vlastní zkušenosti.

Nejlepší je, když se udržujeme v kondici po celý rok, o to se snažím já. Různé druhy pohybu a zároveň dělám co mě baví. Nemá smysl dělat věci z donucení, to taky nefunguje. A diety? Zbytečné utrpení, které má stejně většinou jen chvilkový efekt. Dietu jsem v životě nedržela, nemám ráda omezení a zbožňuju jídlo. Nehodlám se ho vzdát, proto si dopřávám na co mám chuť, snažím se jíst zdravě, nepřejídám se a ono to funguje.

Neubližujte zbytečně sami sobě a nestresujte se, tak jak to často vidím, život o tomhle není! Jakmile budete spokojení sami se sebou vnitřně, vše půjde. Nikdo nejsme dokonalý, na každýho funguje trošku něco jinýho, tak si pomalu a potichu vypozorujte, co funguje zrovna na vás.

Když nemáte možnost jít si zacvičit do fitka, udělejte si pár cviků každý den aspoň doma, uvidíte tu změnu! Na facebooku i na instagramu najdete plno inspirace.

A pokud jste se právě rozhodli, že začnete do fitka chodit a potřebovali byste ukázat cviky a sestavit tréninkový plán, tak mám tip pro vás holky! V dámským fitku Ladies gym, kam chodím, vám sestaví tréninkový plán zdarma a podle vašich potřeb.

Ladies Gym sídlí na ulici Palackého třída 16.

Ladies Gym/ web