Vlasy, to je jedno z témat, které vás nejvíc zajímá. Chápu to, vlasy jsou korunou krásy, takže se o ně musíme i hezky starat. Brzy vám napíšu obsáhlejší článek o tom, jak se o svoje vlasy starám, hodně vás to zajímá. Myslím ale, že se to nebude nijak zvlášť lišit od vaší péče. Ano, kudrnaté vlasy jsou možná trošku pracnější na údržbu, ale když si na ně člověk zvykne a najde ty správný přípravky, které vlasům vyhovují, tak je to vlastně hračka. Asi to hůř vypadá než to doopravdy je.

image

Dnes vám napíšu o tom, jak jsem byla spokojená s šamponem a kondicionérem od značky Alterna. Vzhledem k tomu, že moje vlasy jsou hodně suché, tak jsem vybírala z řady Caviar Recovery. Jak už sám název napovídá, je to řada určená pro napravení a regeneraci poškozených a lámavých vlasů. Každý druh vlasů si u Alterny najde to svoje nej, je k tomu připraveno několik řad z kterých můžete vybírat. Určitě bych měla zmínit, že Alterna neobsahuje sulfáty, parabeny, ftaláty, lepek, umělá barviva, DEA/TEA, chlorid sodný, minerální oleje ani vazelínu.

Už delší dobu vím, že moje vlasy potřebují krémové konzistence šamponů, takže po jiných se ani nedívám.

image

Šampon je sám o sobě velmi jemný, ale přitom hutný, příjemný, stačí ho opravdu trošička. Příjemně voní, žádná intenzivní vůně, jemná, tak akorát. Vlasy jsou po něm dokonale hydratované, uhlazené a vyživené. Vydržely po něm dlouho krásné, vůbec se nemastily, nebyly krepaté a nádherně se leskly. Fakt to byl lesk, jak blesk, to mi ostatní šampony nedělají.

image

Abych pravdu řekla, tak bez kondicionéru se neobejdu a to už od dětství, kdy jsem měla vlasy až po pas dlouhý. Mamka se s nima chudák natrápila, ale brzo zjistila, že bez kondicionéru cesta nevede. Z vlasů by byl jeden velký zmuchlaný dred. Vlastně nebýt kondicionéru, jsem už dávno bez vlasů:) Díky za něj! Kondicionér od Alterny je tak hutný, že se mu nechce ani ven z flaštičky, ale zase je to pecka. Tak, jak u ostatních značek spotřebuju na jedno umytí velké množství, tady stačí zase troška. Vlasy jdou po chvilce krásně rozčesat a jsou doslova hedvábný a hladký. Snadno se po něm upravují a zůstávají hebké dlouhou dobu.

Šampon i kondicionér obsahují proteiny posilující vlasové vlákno. Bojují proti poškození na mikroskopické úrovni a pomáhají v regeneraci jednotlivých vlasových vláken.

Za sebe můžu Alternu doporučit, je to luxusní péče pro vaše vlasy, které si to zaslouží!

Kupuju je v salonu Iconic, který najdete vedle Velkého Špalíčku na Mečové 8.

ICONIC/ facebook