Víte, že se vám tu snažím představit hlavně brněnský zajímavosti, ať už jde o různý místa, ale i zajímavý produkty. Vždy to jsou ale zajímavosti, které mám sama odzkoušené a které se mi svým způsobem líbí. A dnes to bude právě o jednom projektu, který nám přináší výborný pití pro celou family.

Limonády mě zaujaly na první pohled, a to jak svým hezkým balením, tak příchutěmi a samozřejmě i tím, že jsou vyráběny u nás v Brně. Lokální výrobce vždycky ráda podpořím.

Richardovi limonády mají i svůj příběh, který by vás mohl zajímat. Většinou všichni rodiče ví, že jejich děti rádi zkouší,  a to se hlavně týká jídla a pití, takže lákadla jako Happymeal u Mcka a Coca Cola, to je většinou zakázaný ovoce, který samozřejmě nejlíp chutná. No a protože toho právě majitelé Richardové limonády měli dost a chtěli svým dětem nabídnout něco, co by jim chutnalo, zároveň bylo přírodní a prospěšné tělu, přišly na svět tyhle limonády.

Sami si vaří bylinné sirupy z přírodních surovin podle vlastní receptury. Jsou bez konzervantů, barviv a umělých sladidel. Jak sami říkají, chtěli dosáhnout čisté chutě přírody. Ze sirupů pak míchají limonády, jemně sytí bublinkami a ručně stáčí do skleniček. A aby měl celý tento projekt i nějaký hlubší význam, tak jsou dvě koruny z každé limonády věnovány na dobročinný projekt Dům pro Julii.  Jde o dětský hospic, který u nás moc chybí.

Nejvíce mi chutnala limonáda s příchutí růže. Je jemná a na léto je tohle pití ideální. Limonády se mi nezdají nijak sladké, opravdu jsou všechny takové jemnější. Zajímavá je i příchuť třešen s levandulí, taková kombinace se často nevidí a levandule je všeobecně jako příchuť moc oblíbená.

Richardovi limonády můžete ochutnat v různých brněnských restauracích, kavárnách, nebo si je koupit přímo na eshopu. Mají je i v Globusu a Makru.

Richardova limonáda/ web