Minulý týden jsem navštívila oblíbené kosmetické studio DIBI BRNO, protože moje pleť potřebovala nakopnout. Byla mdlá, hrubá a unavená. A jak jsme se tak s paní kosmetičkou bavily, napadlo nás, že bychom mohly dát dohromady článek o problematické pleti, která trápí mnoho z nás. Píšete mi do zpráv, jestli bych vám poradila nějaké krémy, kosmetiku, přístroje a další. Že máte právě problematickou pleť a chcete poradit.
Zeptala jsem se paní Veroniky na pár otázek, které vás nejčastěji zajímají a které by vám mohly pomoct k dosažení dokonalé pleti.
Co byste vzkázala všem těm, kteří trpí problematickou pletí?
Ráda bych tímto vzkázala všem, které problematická pleť trápí, že rozhodně není nic ztraceno a pokud si sami nevědí rady, aby se nebáli přijít a svěřili se do rukou odborníků – kosmetičky. Někdy postačí jen konzultace, případně spolu sestavíme individuální plán, jak pleť zase vrátit do pohody, aby byla zdravá, svěží a bez pupínků. Jako zdravotní sestra a kosmetička, se snažím problematickou pleť řešit komplexně, protože ve většině případů, je nějaký ten pupínek, či akné problémem nejen kosmetickým. Proto je důležité opravdu si daného klienta vyzpovídat a zjistit např. v jakém prostředí pracuje, jak se stravuje, zda-li bere nějaké léky, léčí se s určitými chorobami, trápí ho alergie…
Co nejčastěji problematickou pleť způsobuje a co ji ovlivňuje ?
Na vině může být jak genetický předpoklad, tak hormonální změny a zvýšená produkce mazu. Určitý vliv má také náš životní styl, prostředí, ve kterém se dlouhodobě pohybujeme a strava jakou jíme. Aktuální stav pleti také reaguje na stres, nedostatečný pitný režim, nebo např. na užívání léků.
U teenageru je problematická pleť způsobena především hormonálními změnami. U dospělých je to především stres, jiné choroby, léky a používání nevhodné kosmetické péče.
Co bychom tedy neměli používat na problematickou pleť v dospělosti?
Pozor na používání přípravku pro teenagery! Ty můžou pleť naopak podráždit! Pro dospěláky existují speciální řady přizpůsobené právě jejich potřebám.
Pleť s černými tečkami… ucpané póry, nic hezkého, co s tím?
Černé tečky na nose jsou jistě nepříjemné a jsou vidět. O co se vlastně jedná?
O pleť s ucpanými póry, které jsou zaneseny našimi odumřelými buňkami, mazem a bakterií PROPIONI BACTERIUM acne, která je ovšem přirozenou součástí běžné kožní mikroflóry. V tomto případě se jeví pleť na omak jako hrubá.
Abychom se jich účinně zbavili, je zapotřebí navštívit kosmetičku a pomocí například ultrazvukové špachtle pleť šetrně, avšak účinně hloubkově vyčistit. Proto, aby se póry nezanášely odumřelými buňkami, je důležité pravidelně provádět peeling a pečlivě pleť čistit a zbavovat ji tím přebytečného mazu. Kosmetická péče v salonu je velmi důležitá z hlediska diagnostiky typu pleti a zapracování účinných látek. V případě problematické pleti je ovšem takovou třešinkou na dortu, protože bez toho nejdůležitějšího, a to pravidelné péče doma, to zkrátka nepůjde! Do doma správně udržované pleti se účinné látky při kosmetickém ošetření vstřebávají daleko lépe a účinek je pak mnohem lepší.
Jak často bychom měli chodit na kosmetiku?
Ideální je zajít si na kosmetické ošetření 1x za měsíc. VY jste sama sobě kosmetičkou po zbylou část měsíce!
Provádíte v saloně ošetření vyloženě na problematickou pleť?
Ze salonní péče mohu vřele doporučit řadu Nettare di Zucca, od OLOS. Poskytne vašemu obličeji perfektně matný efekt a jednotný tón bez pocitu mastnosti, díky aktivním složkám dýně a přírodnímu komplexu Natural Skin Food, který vyvažuje tvorbu kožního mazu a zajišťuji pleti stálou a intenzivní hydrataci. Nabízí také kompletní domácí péči, která se s tou salonní perfektně doplňuje. Právě tato řada bere v potaz výše zmíněný rozdíl v péči o mladou a dospělou pleť a nabízí pleťové čistící ošetření, věnované nečisté mladé pleti a pleťové matující ošetření, věnované nečisté pleti smíšené.
Tady je pár rad, abychom se problematické pleti zbavili!
1) NESAHAT A NEMAČKAT – stará, dobrá pravda.
Všechny to známe, ale ne všechny to dodržujeme. Infekci si takto zaneseme do pleti velice jednoduše. Kolikrát se za den dotkneme pleti? Zkusme se nad tím zamyslet. A nemačkat! Ano, nemačkat! Pouze v případě zralého pupínku s čepičkou. S pomocí papírového ubrousku a poté vydesinfikovat. Pokud se jedná o pár pupínků, lepší variantou je použít lokálně antibakteriální tyčinku.
2) KVALITNÍ ODLÍČENÍ – nikdy nechoďte spát neodlíčené, pleť si to pamatuje. V případě nouze pomůžou odličovací kapesníčky. S nimi to jde i po tmě ve tři hodiny ráno.
A kdy odličovat?
Samozřejmě večer, ale i RÁNO! V případě problematické pleti to platí dvojnásob!
Především přes noc pracují mazové žlázky a produkují maz. Na večer použijte odličovací gel a pleťové tonikum. Na ranní čištění pleti doporučuji stále oblíbenější micelární vodu. Pouze voda nestačí. Určitě si pamatujeme ze školy, že voda a mastné k sobě nejde!
A ještě jedna rada: Kupujte si kvalitní odličovací tamponky. Ty, které pouští chloupky, mohou pleť také dráždit a zanášet.
3) VÍTE, JAKÝ TYP PLETI MÁTE?
Ze zkušenosti vím, že největší problém je používání špatně zvolené péče. Dámy mnohdy investují nemalé částky do produktů, které znají z reklamy, nebo jim je poradí kamarádka a pak zjistí, že jim vůbec nesedí. Pamatujte si, ke každá pleť je originál. Vaše kosmetička vám nejlépe poradí, jaká péče se pro vás hodí nejlépe. Vyžádejte si vzorečky a zkoušejte! Někdy to chvilku trvá, ale pro každého najdeme ten správný krém !
4) PEELING – peeling je velmi důležitý pro zářivou a hladkou pleť. Není ovšem vhodné ho používat příliš často. Jak často? Opravdu stačí 1x za měsíc. Účelem není sedřít vám kůži, ale jen jemně odstranit tu starou odumřelou. Vybírejte si ty nejjemnější, rozhodně neplatí čím větší částečky, tím lepší peeling!
Svým klientkám vždy říkám, že nová kůže po peelingu narůstá cca 28 dní, po té je vhodné tu starou zase jemně oddělat. Takže dělat si peeling 3x týdně je opravdu nesmysl! Pleť se tím akorát zcitliví a „zpapírovatí“!
5) HYDRATACE – Hydratace každý den! Nevysušovat, hydratovat!
Hydratace je pro problematickou pleť nesmírně důležitá. Hlavně pro její normalizaci. Mastnou a smíšenou pleť určitě nebude vhodný hutný a mastný krém. Ten by nám celou snahu zbavit se přebytečného mazu zhatil. Jaký krém si vybrat? Vyberte si lehký hydratační krém, třeba hydratační a perfektně matující krém OLOS. Pitný režim je neméně důležitý.
6) MAKE UP – Používat, nebo ne?
Pokud jste zvyklé používat make-up a používáte kvalitní značku (třeba italský KORFF), nemusíte se bát, že by vám pleť ucpával. Právě naopak díky make-upu je vaše pleť přes den chráněná před vlivy vnějšího prostředí jako je smog, prach a obsahuje UV faktor jako ochranu před slunečním zářením. Večer vše naráz odlíčíte. V tomto případě je na tom rozhodně pleť nechráněná hůře, protože veškeré nečistoty jdou přímo do pleti a ta problematická je na to obzvláště citlivá.
Celý tento rozhovor probíhal s paní kosmetičkou Veronikou, která vám ošetří Vaši pleť v salonu DIBI BRNO.
Salon DIBI BRNO najdete v Brně – Jundrově na Veslařské ulici 206.
ODKAZ: DIBI BRNO/web
ODKAZ: DIBI BRNO/facebook
Nejnovější komentáře