Dnes bych vám ráda napsala o jednom krásným místě na který se moc ráda vracím v jakoukoliv roční dobu. Obzvlášť teď v zimě, když je napadený sníh má svoje magický kouzlo, je to Stezka v oblacích na Dolní Moravě. Pokud se sem budete chtít podívat, cesta z Brna vám zabere tak dvě hodiny autem, takže ideální třeba na celej víkend! Teď momentálně byste si sebou měli vzít i lyže, protože sněhu na Dolní Moravě je dost a podmínky super, čerstvě napadanej prašan v našich podmínkách, co víc si přát!
Stezka v oblacích je unikátní rozhledna stojící v nadmořské výšce 1116 m, takže čekejte nádherný výhledy do okolí, když vám vyjde počasí, tak je to naprostá pecka, protože dohlídnete fakt daleko. Pro mě to je jedinečný zážitek, tady si člověk uvědomí, jak je maličkej a než vystoupáte až nahoru, tak vám to chvilku zabere, ale celá cesta nahoru je zážitek sám o sobě, nádherný pohledy, ocitnete se na místě, jako byste byli v nebi. Pro odvážlivce, je tu i několik adrenalinových atrakcí, třeba 100m dlouhý tobogán, kterým si zkrátíte cestu dolů nebo síť, po které můžete vylézt o patro výš.
Mám celkem velkej strach z výšek, takže tady jsem si přišla na svoje. Úplně na samotným vrcholku je místo pevné podlahy ve výšce 50 metrů natažená síť, přímo pod váma je pak sjezdovka, takže se díváte na lyžaře svištící z kopce. A když už jsem to vyšlápla až nahoru, tak jsem se samozřejmě hecla a na tu síť šla. Nějakým způsobem se zavřenýma očima v doprovodu za ruku s mýma dětma jsem se dostala přímo doprostřed sítě, ale aby to bylo větší vzrůšo, tak mi zdrhly. Takže jsem tam zůstala stát jak opařená s naprosto dřevěnýma nohama. No zvláštní to pocit!:)
Nejnovější komentáře