Už i italský brand Intimissimi bojuje za udržitelnou módu, která vzniká za etických podmínek a je přátelská k životnímu prostředí. Dnešní článek určitě potěší vás všechny, kdo podporujete udržitelný životní styl a krásné spodní prádlo. Nová mini kolekce vznikla při příležitosti oslavy 10. výročí projektu Recycle Intimissimi.

Green Collection se objeví v kolekci jaro/léto 2020. Nové linie spodního a nočního prádla i úpletů doplňují základní kolekci Intimissimi. Je vyrobena z certifikovaných materiálů, jejichž konkrétní složení se dozvíte na cedulce.

Green Collection je unikátní materiálovým složením s minimálním negativním dopadem na životní prostředí, každý z dodavatelů jednotlivých složek je držitelem certifikace.

– Krajka obsahuje recyklované polyamidové vlákno Qnova® by Fulgar: udržitelné vlákno vyrobené z recyklovaných surových materiálů.

– Certifikované hedvábí Bluesign® zaručuje, že produkce vlákna cílí na zlepšení kvality životního prostředí.

– Modal od společnosti Lenzing a bambusové vlákno: oba z obnovitelných a dlouhodobě udržitelných lesních porostů.

Použití každého z těchto materiálů je označeno na cedulce prádla spolu s informacemi o kvalitě vlákna, včetně jeho jemnosti či prodyšnosti.

 

Kolekce zahrnuje dvě linie spodního prádla: první z nich s názvem The Garden Fairy tvoří sety spodního prádla, body a spodní kalhotky z jemné krajky QNova® by Fulgar. Druhá se jmenuje Rare Beauty a nabízí dva modely podprsenek Gioia a Sofia, brazilské kalhotky a podvazkový pás, vše z elegantního certifikovaného hedvábí Bluesign® v kombinaci s krajkou Q-Nova® by Fulgar.

Kolekci doplní velký výběr nočního prádla a základních modelů z úpletu, které jsou vyrobeny z certifikovaného modalu a mikromodalu Lenzing a bambusového vlákna.

Sama jsem na kolekci moc zvědavá a zajímají mě hlavně použité materiály! Intimissimi patří už roky mezi mé oblíbence nejen, co se spodního prádla týče, ale i jejich basic kolekce triček, šatů a nočního prádla z příjemných materiálu je naprosto bezkonkurenční.