Všichni, kdo mě znají, moc dobře ví, jak moc jsem na sladký! A protože se blíží plavková sezóna a já to sladký fakt potřebuju každý den, tak se snažím dortíčky a čokoládky a makronky a mnoho dalších lákadel, nahradit něčím zdravějším!


Místo nutely teď lžíci zabořím do Cheatspreadu od R3ptile​!
Můj favorit je momentálně Cheatspread Mandle s bílou čokoládou a kokosem. Hned v závěsu Slaný karamel s kešu a makadamské ořechy!

Oříšková másla moc nemusím, ale tyhle proteinové oříškové krémy jsou neodolatelný! Skvěle se jimi dají dochutit sladké snídaně a svačiny. Nám doma chutnají úplně všem.

Místo toho, abych si klasicky po obědě dala čokoládu nebo dortík, tak teď vyměním za oříšky. Objednala jsem si domů pořádnou dávku ořechů a sušenýho ovoce. Kdykoliv mě přepadne chuť, tak si je dám, mám u sebe sáček oříšků i když razím ven. Vynikající je, že se to naučily i moje děti. Ořechy i sušený ovoce jim chutná a nevyžadují pak sladkosti.

Můj starší syn má skoro každý víkend závody na kole. Ze začátku jsme se dost „prali“ na závodech s jídlem, v sobě adrenalin, najíst se moc nemůže, protože je v pohybu, jezdí bmx a skáče, takže by mu to nedělalo dobře, kdyby si dal třeba gulášek nebo něco podobnýho. Tím, že je nervozní, tak nemá ani chuť k jídlu. No a právě ořechy se nám v tomto případě osvědčily. Dodají energii a zasytí. Kombinujeme to s ovocem.

No a já si tak udržuju postavičku na léto. Jím normálně, akorát to sladký jsem takto nahradila a nemůžu si stěžovat, chutě nejsou. Když už je moc absťák po čokoládě, tak sáhnu mu oříškách ve skořici a čokoládě nebo tmavé čokoládě, tímto zcela uspokojím svoje chuťové buňky!:)

Dlouho jsem hledala, kde koupit lyofilizované a neslazené ovoce, protože většina oříškáren má slazené. Byl mi doporučen eshop Veselá Veverka. Mají tady maliny, jahody, brusinky a spoustu dalšího. Obrovskej výběr všeho!

Pokud jste na tom podobně jako já a sladkýho se nevzdáte, tak doporučuji vyzkoušet tyhle dobroty!

Oříškové krémy jsou od R3ptile.

R3ptile/ web

Oříšky a sušený ovoce objednávám u Veselé Veverky.

Veselá Veverka/ eshop/ web