Mám pro vás článek o tom, co můžete zažít a vidět na ostrově Tenerife! Strávila jsem tu sice jen týden s rodinou, ale za týden jsme toho stihli až až, kolikrát jsme se divili, co se dá na tomto ostrově za jeden den zvládnout! Byla to velmi aktivní dovolená, mám doma dva puberťáky, dva zlaté chlapce moje, a ti by mi dali, abych se válela někde na pláži!:)

K návštěvě Tenerife jsme zvolili jarní prázdniny, no vlastně jsem je zvolila já a doma to ohlásila, že letos žádná zima, ale pojedeme za teplem!:) Proč zrovna Tenerife? Už jsem si na něj myslela delší dobu, protože se mi moc líbí zdejší příroda! Viděla jsem odtud několik fotek, ale až na vlastní oči to mělo ty správné grády! Mám ráda zelenou přírodu, moc zeleně, je to živé a pro mě uklidňující.

Tenerife není zas až tak velký ostrov, dá se parádně objet autem, ale je důležité přemýšlet nad cílem cesty a co vše můžete ještě po cestě navštívit. My jsme si půjčili od prvního dne auto, čekalo na nás na letišti. A všem tuto variantu dopravy doporučuji! Tenerife je o tom ho projezdit skrz na skrz! Ráno si můžete zajít na pláž, vykoupat se, pak na loď, která denně několikrát odplouvá z přístavu a jet se podívat na velryby, odpoledne už můžete být vysoko v horách a užívat si božské výhledy!

Ubytovaní jsme byli asi jen 15 minut od letiště v klidné oblasti Abades, moc doporučuji apartmány Nivaria Beach. Zcela nové, prostorné apartmány na jihu v naprostém klidu a s nádherným výhledem na moře. K apartmánům patřily dva bazény s vířívkou a fitko, pro nás naprosto dostačující. Chtěli jsme něco čistého a příjemného bez jídla, protože nám bylo jasné, že budeme celé dny pryč.

 

 

Nejvzdálenější bod byl pro nás hodinu autem, kolem ostrova vede dálnice, a tak se dá všude pohodlně dostat do hodiny. Jen na vyšší místa jedete v zatáčkách klidně další hodinu, ale stojí to za to!

Co Vám určitě doporučím? Hlavní město Santa Cruz, tady to žije, můžete se zajít podívat třeba na místní trhy, kde si můžete ledacos nakoupit a dát si tu i oběd z čerstvých surovin. Ze Santa Cruz se dá vyjet do hor, do místa Anaga, kde se naskytne dechberoucí výhled na oceán.  Když jsme sem jeli, vypadalo to jako když vjíždíme do Jumanji, příroda divoká ale nádherná! Do auta si s sebou vždy vezměte bundu, protože jakmile vyjedete výš do hor, rázem se ochladí. A taky pořádnou obuv, spousta cest je tady nezpevněných.

 

 

Jako další bod jsme si dali městečko Masca, na který už jsme se ale vydali z druhé strany ostrova. Toto místo byste si neměli nechat ujít, je vskutku nádherné, ale vede k němu hodně klikatá cesta, takže je potřeba se trošku obrnit a pokud někomu nedělají dobře serpentíny, nezapomeňte Kinedril.  Masca leží v pohoří Macizo de Teno v nadmořské výšce 700 m n. m. na ostrém skalním výběžku.

 

 

Pokud máte rádi zvířata a parky, pak si udělejte čas na krásný LORO Park. Místní zoo, díky své přírodě je naprosto unikátní a nádherná. Procházka tady je na několik hodin, i na celé odpoledne, a je to zážitek nejen pro děti.

 

 

Kdo si chce užít zábavu a holduje tobogánům a různým atrakcím, pak si rezervujte jeden den na Siam Park. Tady se vyřádí celá rodina. Siam Park najdete v části Adeje, která je hodně turistická. je tu spousta hotelů a různých restaurací, obchodů, takový ten živý kout, když potřebujete mezi lidi. Najdete tu i nejnavštěvovanější pláž Playa de la Americas.

Dalším místem, které stojí za to si odškrtnout jsou útesy Los Gigantes, najdete je na západní části ostrova. Tyto útesy vznikly vulkanickou činností a dosahují až 600m výšky, opravdu impozantní. Nejhezčí jsou při západu slunce. Tento výlet můžete spojit s výletem lodí na velryby, kdy v Puerto de Santiago odjíždí několikrát za den několik lodí na různé výlety. Můžete tak vidět Los Gigantes přímo z moře a většinou vás zavezou i na pláž, která patří a vede k městečku Masca.

 

 

Dalším zážitkem je nepochybně sopka El Teide, vede sem několik turistickým tras, je to už o něco náročnější, a pokud si chcete zaplatit lanovku nebo trek je potřeba i několik měsíců dopředu online. Výšlap může trvat i 6 h a čím výš jste, tím řídší vzduch je.  Výšlap jsme tentokrát nestihli, sopku jsme viděli jen z dálky, když jsme jeli do Santa Cruz, No, musíme se vrátit!:)

Za návštěvu stojí i rybářská vesnička na jihu El Medáno, sem si zajděte na jejich specialitu, červenou rybu s kanárskýma bramborama. Místní pláž je plná kiterů, kteří si tu užívají nekonečného větru. No a samozřejmě jsme si zastavovali, kde se nám zlíbilo, protože těch krásných míst a výhledu je po celém ostrově spousty.

 

 

Musím napsat, že i dovolená u moře byla pro moje puberťáky zážitkem a chtějí se na Tenerife vrátit. Těch věcí, které tady můžete dělat je hodně, a když se vám nic nechce, tak si prostě jen lehnete k moři nebo k bazénu a užíváte si chvilek, kdy nic nemusíte.