Blíží se nám Den dětí, a tak mě napadlo, že bych vám mohla dát tip na dárek!

Je to krásná knížka, která je vhodná jak pro holčičky, tak pro kluky. U nás jsou knížky moc oblíbeným dárkem. Zdá se, že moje děti budou knihomolové, kdykoliv jdeme do města, tak nesmíme vynechat jejich oblíbený knihkupectví. Tam by nejradši trávily hodiny, prohlíží si knížky a doma si pak píšou seznamy knížek, které by chtěly. Doma si ve volné chvilce čtou a knížky prohlíží. Zvláštní že? V dnešní době se to tolik nevidí a já sama jsem byla překvapená, jak moc mají knížky rádi. Ale vztah ke knížkám měli od malička, mohli jsme u nich sedět hodiny a hodiny. Tak snad jim to zůstane:)

Ale zpátky ke knížce, kterou vám chci představit. Je to originální knížka s názvem Z neznáma, vytvořená brněnskou ilustrátorkou Luckou Mannovou. A proč je tak originální? Protože pojednává o dobrodružství samotného dítěte, které knížku dostane. Jde o knihu naučnou,  děti tedy vtáhne do děje pomocí praktických pokusů, které si můžou vyzkoušet doma.

Hlavním tématem knížky jsou vesmírná dobrodružství obdarovaného dítka. Děti  se pobaví, ale zároveň se dozví spoustu zajímavých věcí. Dítě tu najde i obrázek domu, kde bydlí, je to příjemné rozptýlení. Sledují svět z vesmíru a dívají se na zem, kde bydlí. U nás měla tahle knížka veliký úspěch. A právě tahle kniha může děti doprovázet životem, je to vlastně jejich osobní kniha. No a poté kdoví co, třeba ji někdo další zdědí:)

Knížku můžete zakoupit na eshopu Z neznáma. Odkaz vám dám pod článek. Funguje to jednoduše, stačí napsat jméno dítěte, pohlaví, barvu vlasů a adresu. Více se dozvíte přímo na webu Z neznáma.

Z neznáma/ facebook

Z neznáma/ web/ eshop