Dnes mám pro vás jeden tip na dárek, zřejmě bude vhodný víc pro pány, ale věřím, že na takovou rumovou degustaci by vyrazila i nějaká dáma! Co si budeme říkat, ono pořád vymýšlet dárky vhodné pro chlapy a ještě aby je zaujaly, tak to není žádná sranda. Třeba by zrovna tento kápl do noty vašemu drahému nebo tatínkovi, švagrovi, tchánovi, zkrátka všem, které byste chtěli obdarovat.

Půjde o svět voňavého pití tedy rumu! Je to několik let zpátky, co se začalo o světě rumu mluvit víc a víc se začalo ochutnávat, do té doby znal každý hlavně Tuzemák!

RumMe, to je projekt, který založil rumový ambassador Radek Navrátil v roce 2015 za účelem šíření rumové osvěty. Tajemství rumu odhaluje už téměř 7 let. Radkovo poselství je „učit lidi pít“. Učí je jak si vychutnat každý doušek rumu s co největším zážitkem, k tomu připojuje vyprávění o jeho historii, původu, výrobě a dalších zajímavostech. Tento zážitek často kombinuje s ochutnávkou čokolády, melasy nebo doutníky.

Za 4 roky fungování projektu zavedl Radka rum na Kubu, Martinik, Guadeloupe, Filipíny, Indonésii, Anglie, Austrálie a Tasmánie, kde navštívil přes 30 rumových destilérií a spoustu dalších zaměřených na whisk(e)y, gin či brandy. Své zážitky a zkušenosti předává hostům skrze degustace a internetový blog.

Aktuálně se zaměřuje na degustace pro veřejnost i na soukromé degustace nejen pro firmy. Nejvíce netradiční degustaci, kterou vedl, byla původně na základě 2 vánočních dárkových poukazů. Nakonec ze 2 dárkových poukazů udělali degustaci pro 6 osob přímo u jednoho z hostů v obývacím pokoji.

Degustace jsou rozděleny do tří cenových a tématických kategorií. Od základní za 690 Kč, která je zaměřena právě na „Úvod do rumového světa“ nebo na „Rumovou cestu kolem světa“. Přes druhou kategorii za 890 Kč, tématicky zaměřenou na rozpoznávání rumového aroma. Konče poslední kategorií za 1.390 Kč a degustacemi „Blend your own rum“, na které zjišťujeme a ochutnáváme jak sud respektive dřevo ovlivňuje charakter rumu a následně si doslova hrajeme na „master blendera“, při míchání vlastní receptury rumu. A poslední novinkou je degustace orientována na experimentální tvorbu vlastní receptury kořeněného rumu, nazvána „How to make your spiced rum.“

RumMe/ facebook

RumMe/ web