Jak už jste zvyklí, čas od času vám píšu o místech, které se mi v Brně a okolí líbí, mám je ráda a s klidem vám je můžu doporučit! Dnes mám pro vás další místečko, tentokrát gastronomickou pecku v Brně.

image image image image

Minulý týden jsem se po cestě na schůzku stavila na oběd do nově otevřené restaurace La Maison du Marché v Brně na Zelném trhu. Líbí se mi, že restaurace si zachovala ráz hodící se k budově a okolí. Interiér vás přenese do dob, tak sto let zpět, ovšem vyladěna je velmi vkusně, prostě tak, abyste se cítili dobře. Každý stůl tady má dostatek soukromí, což mi v poslední době v restauracích chybí.. Všude se využívá místa, a tak se mi v poslední době stává, že když jdu někam posedět, tak mám vedle sebe nalepeného cizího člověka.. To mi kazí pocit soukromí. Tady tomu tak není.

image image

Obsluha je příjemná. Co jsem velmi ocenila bylo představení každého pokrmu, který mi přinesli, takže jste přesně věděli co jíte! Dezert mi donesl sám šéfkuchař David Viktorín, který mi ho osobně představil, což je opravdu sympatický. Přišel se zeptat, jak mi chutnalo a jestli jsem byla spokojená. Jde vidět, že jim na jejich práci záleží a chtějí pro své zákazníky jen to nejlepší. A tak to má být!

image image

V neposlední řadě se samozřejmě musím zmínit o tom, jak mi chutnalo. Po pravdě, byla to naprostá paráda! Co pokrm to dobrota, nejenže vše fantasticky chutná, ale jíte i očima, vše je tak krásně servírováno až je škoda to sníst. Zažíváte tu naprostý food art. Ochutnala jsem chřestové menu a vy se můžete podívat, jak celé menu vypadalo! Dokonce jsem se byla nahlídnout do kuchyně, když mi byl chystán hlavní chod a zjistila jsem, jak to tam týmově klape, jak si s jídlem doslova hrají a za vším stojí velmi sympatičtí lidi! Nakonec jsem dostala domácí pralinky, no pro milovníka sladkýho, jako jsem já, naprostá pecka!

image image image image image

Zjistila jsem, že se tu každé ráno podávají i snídaně, které budou určitě královské! Někdy je vyzkouším taky a můžete i vy!:)

Restauraci La Maison du Marché najdete na Zelném trhu v budově hotelu Grandezza.

La Maison du Marché/ Facebook

La Maison du Marché/ Web