Dnes to bude o vůních, většina z nás je miluje a používá je denně, staly se tedy součástí našeho života. Odlišujeme se jimi, každý má rád specifickou vůni. Většinou svoje parfémy nakupujeme v parfumériích, prostě klasický „brandový“ parfém. Dnes Vám napíšu o parfémech, které jsou tak trošku výjimečné, prostě jiné.

V brněnském barber shopu MR FOX jsem narazila na nádherné vůně, pánské, dámské, některé unisex, a tak jsem se pídila po více info a tady jsou. Zaujaly mě na první pohled i na první čichnutí!:)

IMG_8765IMG_8775

MR FOX se podařilo získat výjimečné svolení k prodeji anglické parfumérské špičky Penhaligon’s, kteří jsou držiteli dvou královských oprávnění, což je garant kvality, který může udělovat jenom britská královská rodina. Mají je od vévody z Edinburgu – Princ Filip a od prince z Walesu – princ Charles.

Jedná se o parfuméry kteří míchají parfémy více než 140 let. Projevuje se tu umění řemesla, použití nejkvalitnějších ingrediencí, celková prezentace od příběhu, flakonu až po balení.

IMG_8769 IMG_8770

Je to jako kvalitní alkohol, mají spolu mnoho společné, jenom parfémy se pouze voní. Tohle je špička, co se dá ve světě vůní pořídit.

Velký rozdíl proti „brandovým“ vůním které se prodávají v parfumeriích je ten, že je vyrábí oděvní značky, nemají tedy tradici, parfém si dali  někde vytvořit, tím pádem se  nepoužívají tak kvalitní ingredience, je to velký marketing, známé osobnosti, síla jména značky.

V parfémech oděvních značek bývá cca deset vonných složek – hlava, srdce, základ. Penhaligon’s používají většinou jednou tolik, což je dvacet někdy až třicet vonných složek.

IMG_8773 IMG_8768

Díky použití mnoha esencí se vůně krásně rozkládají, vyskakují v průběhu času příjemné tóny parfému.

Na výrobu jsou použity nejkvalitnější esence z celého světa, díky tomu parfém vydrží v nezměněné podobě i několik let. Nekvalitní esence se rozkládají a parfém se „zlomí“.

Vonné esence jsou velmi nákladné, například u jasmínu jehož květy se musí trhat v noci se cena vonné esence pohybuje v ceně 14-ti karátového zlata. Penhaligon’s jej často používají.

Parfémy od Penhaligon’s voní zcela jinak než brandové vůně, lidé jsou často překvapeni, kdo začal používat, nevrací se zpět. Ty levnější už mu zkrátka nevoní 🙂

IMG_8778 IMG_8780 IMG_8763

V nabídce MR FOX na Novobranské mají k vyzkoušení a koupi více než 20 druhů parfémů i dárkové sady. Vše si tu můžete vyzkoušet a očichat, pro pány je tu k zakoupení i výborná kosmetika a produkty na vlasy a vousy. Tak až nebudete vědět jaký dárek pro chlapa, holky, tak jděte do MR FOX!:)

Tady máte malou ukázku parfémů, které můžete v MR FOX zakoupit.

01.png

As Sawira . parfémová voda z řady Trade Route Collection inspirované dalekými cestami do Maroka. Bohatá směs květin a vzácných dřev se špetkou vanilky. Vhodné pro pány, kteří rádi pijí whisky, zapálí si doutník. Velmi maskulinní sexy vůně. Baleno v krabičce připomínající lodní bednu.

00.png

Sartorial – originálně vtipná vůně z roku 2010, evokující krejčovskou dílnu. Krásný dárek pro každého gentlemana. Směs 25 ingrediencí obsahující efekty medu, zázvor, lipové květy, fialkový lístek, kůži, efekty kovových knoflíků. Top vůně cenou i zaměřením. Toaletní voda.

EMPRESSA_1

Empressa – dámská vůně v portfoliu z Trade Route Collection. Inspirovaná dávným dovozem perel z Perského zálivu. Velmi feminní směs více než 25 ingrediencí obsahující broskve, červený pomeranč, rybíz, růžový pepř, ostružiny se špetkou vanilky a kakaa. Baleno v krabičce připomínající perleťovou šperkovnici. Toaletní voda, momentálně v kazetě s tělovým krémem se stejnou parfemací zdarma.

MR FOX najdete v centru Brna na ulici Novobranská 20.

MR FOX/ web