Báječný počasí a to nás láká být co nejvíc venku. Takže ideální čas na snídaně, obědy, večeře, svačinky v trávě! Úžasný odreagování všedního dne. Teda aspoň já jíst „v trávě“ zbožňuju a užívám si to.

No jo, ale teď vymyslet kde, to je asi základ, chce to nějaký pěkný místo a ty v Brně samozřejmě máme a hned několik. První místo, který nás všechny napadne bude asi Prygl, nic moc originálního teda, ale pokud máte nějaký svoje tajný místečka, tak proč ne, hlavně je to u vody a to se počítá! Místa je tady taky hodně, takže nemusíme troškařit 🙂

Dalším místem kam vyrazit je Wilsonův les, svou rozlohou patří k největším zalesněným plochám v Brně, najít si nějakej hezkej palouček nebude těžký.

V centru můžete zvolit Petrov, jeho kaskádovité terasy z kterých je fajn výhled nebo romantickej Špilas, tady to přímo vybízí, najdete tu moc pěkný místa, jako je altán, různý fontánky a pěkně udržovaný plochy. Ale i parky jako jsou Koliště, tam je to obzvlášť oblíbený u divadla u fontány, jinak bych se tam moc nezdržovala… Na Moraváku tolik místa není, ale když budete mít štěstí, tak to není špatná varianta, pokud nemáte zrovna moc času a potřebujete zůstat v centru, třeba jen na rychlej oběd.

Jasnou volbou pro hodně z vás budou určitě Lužánky, tady počítejte s tím, že tu s Váma bude i půlka Brna. Takže pokud si chcete přece jen dopřát trošku soukromí volte jiný místo. Dalším hezkým parkem je Björnsonův sad, který najdete vedle Právnické fakulty MU Veveří. Je tu dokonce kavárnička zvaná Piknikbox a minulý rok mi nachystali na vyžádání piknikový box, kde jsem měla vše pro piknik, tak snad to dělají pořád.

Kravák je super místem, kde je piknik na denním pořádku, tohle místo mám moc ráda, kolem je spousta kavárniček, takže i když nebudete připraveni s košem plnýho jídla, tak tu seženete různý dobroty.

A co takový Zámilec neboli Zamilovaný hájek? Kdykoliv jsem tam v poslední době byla, tak byl poloprázdnej, když nebudete chtít být rušeni, tak sem!:)

Ještě mě napadá Antrophos v Pisárkách, není to tady přelidněný a najdete tu hodně zeleně, ideální v parným počasí, protože se tu schováte před sluníčkem.

Zdroj fotek: Pinterest