Vzhledem k tomu, že se ráda hýbu a mám ráda sport celkově, tak mě baví zkoušet různé typy sportu a cvičení. V dnešní době je toho opravdu hodně a je těžké si vybrat z obrovské nabídky. Ale vždy k něčemu tíhnete víc. Buďto jste sólo hráč a jdete si to oddřít sami nebo máte rádi cvičení ve skupině a potíte se společně. Já bych se zrovna teď prohlásila „sólo hráčem“ se sluchátkama v uších, kdy mi je momentálně nejlíp. Jak to máte Vy?

Nicméně, už delší dobu bojuji s bolestmi zad a jak sami víte, když se necítíte úplně v pohodě a trvá to už delší dobu, chtělo by to něco dělat. A pokud máte rádi sport a Vaší barikádou je právě nějaký ten zdravotní problém, tak perfektním řešením je cvičení Pilates Reformer, které jsem nedávno v Ladies Gymu vyzkoušela. Jde o cvičení pod dohledem zkušeného trenéra, který Vám samotné cviky ukazuje a zároveň Vás při cvičení hlídá, abyste daný cvik provedli správně. Proč je to důležité? Protože bychom si špatně provedeným cvikem mohli ublížit. A nejen to, u tohoto cvičení je důležité i správné dýchání.

image

image

V průběhu cvičení jsem se dozvěděla, které cviky bych rozhodně neměla cvičit, aby moje záda zbytečně netrpěla a nebo jsem si ještě více nepohoršila.

Cvičení na strojích má plno pozitivních aspektů. Člověk se naučí lépe pracovat sám se sebou, lépe pocítí svaly, se kterými pracuje a lépe je pak na jiných lekcích, např. Pilates na podložce nebo i na rychlejších typu lekcí, nachází.

image

Cvičení na Reformerech je zdravé a vhodné pro všechny. Jak pro těhotné, tak pro ženy po porodu, kde se na lekcích zaměřujete více na aktivitu pánevního dna a nastartováni Core svalů a postupně se přidává zátěž a opakování, podle toho, jak se cítíte.

Klasická skupinová lekce v Ladies Gymu probíhá v malých skupinkách po dvou, třech nebo čtyřech klientech a vytváří se pro ně tzv. balancovaný trénink. Je to práce s tělem a páteří ve všech rovinách a všemi směry.

image

Reformer s věží Cadillac zůstává zavřený jako lavice a pracuje se jen s vertikální věží nebo se otevře a pracuje se s jezdící deskou. Stability Chair je velmi podobný židli, pracujete s odporem pružin zespodu, takže se dá lekce opravdu vhodně přizpůsobit a dají se kombinovat všechny stroje. Na všech strojích pilates Reformer + Cadillac + Stability Chair se dá sedět, ležet, klečet, stát a mění se tak odpor nebo tlak se kterým se pracuje.

Ladies Gym studio najdete na Palackého třídě 16.

 

LADIES GYM STUDIO/FACEBOOK

LADIES GYM STUDIO/WEB