Letošní prázdniny jsem s rodinou trávila u jezera Lago di Garda, o kterém jsem Vám už psala, není to tak dávno, přečíst článek si můžete zde: Výlet Lago di Garda. Dnes bych ráda navázala na tento článek, zmiňovala jsem se o velkém zábavním parku Gardaland, který na Gardě je a určitě stojí za zmínku. Já jsem z něj pokaždý unešená, jako malý dítě a celý den tam řádím s dětma jako střela, někdy možná víc, jak děti!:)

Co od Gardalandu můžete čekat? Řekla bych, že všechno!:) Hlavně den plný zábavy, adrenalinu a nečekaných okamžiků. Pokud jste totiž v parku poprvé, tak jsou atrakce pro Vás kolikrát velkým překvapením. Někdy totiž absolutně nevíte do čeho jdete a pak už není cesty zpátky. Pokud máte malý děti, tak je lepší si trošku dopředu nastudovat, jaký atrakce pro Vás budou vhodný.

Veliká část Gardalandu je věnována právě malým dětem, najdete ji pod názvem Fantasy Kingdom, je krásně barevná, plná atrakcí vhodných pro nejmenší, nic strašidelného se tu neodehrává. Co bych asi vypíchla, je Magic House, atrakce z venku nádherná, jde o veliký strom. Je to jediná atrakce z celého parku, která mi nedělá dobře. Jste v uzavřeném prostoru, v dětském pokojíčku, kde se to s vámi motá snad na všechny směry, zároveň se totiž pohybují stěny, Vy na sedačce zas na druhý směr, přirovnala bych to k tomu, jako kdybych právě exla půl flašky Jagera:) Děti to tady zvládají líp než dospělí.

Z celého zábavního parku mám nejradši atrakce spojené s vodou, jako je Jungle rapids, kdy plujete moc hezkým prostředím po rozbouřené řece. Na další zase sjíždíte v lodičkách prudký vodopád. Pak jsou tu samozřejmě horské dráhy, které jsem si letos vyzkoušela skoro všechny, byla jsem totiž v ráži, měla jsem parťáka a šla jsem i na tu „nej“ zvanou Black Hole, kdy se z veliké výšky řítíte v podstatě volným pádem pod zem, no zajímavý, ani na vteřinu jsem neotevřela oči, ale ten pocit jsem chtěla zažít. 🙂 Pokud byste chtěli nějakou z těchto šíleností vyzkoušet, tak doporučuji Raptor, je to první dráha kterou jsem kdy vyzkoušela, teď už ji dávám i s otevřenýma očima několikrát za sebou:)) V některých momentech se řítíte rychlostí 130km/h, ale zase jste brzy v cíli, tipuju to na minutu a půl. Pokud by Vás zajímalo jak taková jízda vypadá, tak si ji virtuálně na youtube můžete projet, stačí zadat název atrakce, třeba Raptor Gardaland a otevře se Vám hned několik videí.

Pak jsou tu další atrakce, jako jsou Piráti, kdy jdete do obrovské pirátské lodi, několik pater pod zem a projíždíte pirátskou vesnicí na lodičkách, ocitnete se v boji, v moři, moc zajímavý, ale tady je to strašidelný, takže nejmenší nebrat! Dále se můžete podívat přímo do hrobky, kde se vydáte na důležitou misy do Egypta s pistolí v ruce. Nechybí tu 4D kina, strašidelný dům a plno dalších.

Doporučuji si na tento výlet vyčlenit celý den. Na některé atrakce si třeba i půl hodinky počkáte, je tady nátřesk. Vstupný je tuším necelých 40euro, ale seženete i levnější a to za 33,5 euro na informačních místech. Po cestě do Gardalandu jich máte hned několik a myslím, že je prodávali i na benzinkách, všude je to vyznačený. Výhoda je ta, že nestojíte dlouhou frontu na vstupenky a máte ušetřených cca 6 euro na osobu.

Gardaland/ web