Jaro je ve znamení očistných kůr, ani já nejsem výjimkou a některé kůry absolvuji a zkouším úplně poprvé. Ať už jde o pití různých pročisťujících čajů nebo zeleninovo-ovocných šťáv, ale taky jsem vyzkoušela celotělová ošetření, které pročistí vaši kůži zvenku. Letos jsem podstoupila dvouhodinový detox v Sabai.

IMG_2971

Do Sabai chodím i přes rok na thajské masáže, které mě udržují v kondici, protože od určité doby trpím na bolesti zad. Už několik let mám vyzkoušeno a potvrzeno, že thajské masáže mi pomáhají a zbavují mě tak zároveň i bolesti. Kdo bolest zad zná, tak ví o čem mluvím, občas je to nesnesitelné a otravuje to život.

IMG_3029

Ale zpátky k detoxu…  Tak jako je dobré pročistit tělo zevnitř, to je samozřejmě základ, tak je dobré ho počistit i zvenku. A právě v Sabai jsem měla možnost vyzkoušet očistnou proceduru s názvem Pure Detox a moc jsem si ji užila. Jde o delší proceduru, při které si zároveň máte možnost odpočinout. A já byla šťastná, že po celodenním kolotoči ulehnu na dvě hodiny do lehátka a bude se o mě někdo starat!

im49660c7a3b13d

A jak takový Pure Detox v podání thajských masérek vypadá?

Začíná peelingem celého těla s použitím hydrofilního oleje a himalájské soli, a to velice důkladným, chvilkama jsem si myslela, že ze mě thaječka sedře kůži, ale finální výsledek stál za to. Peeling dokonale prokrví pokožku, odstraní odumřelé buňky, aby pokožka lépe absorbovala účinné extrakty z bylin v následné olejové masáži. Po peelingu jsem si užila příjemnější část procedury a to asi hodinovou masáž celého těla příjemným olejem, který božsky voněl a já se v něm doslova koupala:) Výtažky fenyklu a jalovce v mandlovém oleji s meruňkovými extrakty zlepšují látkovou výměnu a pomáhají tak tělu zbavit se přebytečných tekutin. Nakonec mi byl udělán zábal z jílu, takže se na celé tělo nanesl jíl, který byl v momentě nanášení dost osvěžující,  no byla mi rázem pěkná zima, ale během chvilky mě thaječka zabalila do folie a zakryla několika vrstvami, takže zábal začal pracovat… Koloidní jíl v zábalu na sebe váže uvolněné škodlivé látky a žlutý jíl dodává pokožce minerály a stopové prvky, které podporují její přirozené funkce. Ke zvýšení detoxikačního účinku je v zábalu obsaženo několik dalších důležitých látek.

IMG_2973

Odcházela jsem dokonale odpočatá s pokožkou krásně hladkou a hebkou. Tato procedura je vhodná pro všechny.

V Sabai vládne pohoda a relaxační atmosféra, kterou umocňuje tematicky ladění interiér. Tady z Vás aspoň na chvíli spadne shon okolního světa.

Sabai najdete v centru na ulici Pekařská 7.

Sabai thai massage center/ web

 

Zdroj fotek: pinterest a vlastní