Dnes bych Vám chtěla představit značku Puressentiel se kterou jsem se nedávno díky kamarádce seznámila a hned mi padla do oka. Potěším všechny ty, které máte rády voňavou kosmetiku. Puressential je totiž jedničkou na trhu s aromaterapeutickými produkty.

IMG_8831

Co to vlastně aromaterapie je?

Je to druh alternativní medicíny, který užívá rostlinné těkavé látky známé jako éterické oleje a další vonné složky za účelem změny mysli, nálady, procesu poznávání nebo zdraví. Aromaterapie doslova znamená „léčbu pomocí vůní“. Je složen ze dvou slov: „aroma“ – vůně a „terapie“ – léčba.

Jak samy určitě víte z vlastní zkušenosti, to co nám voní, tak nám zároveň dělá i dobře. Tím pádem je možné právě voňavé bylinky využít k léčení šetrnou metodou, kterou může používat celá rodina.

V posledních letech se o aromaterapii začalo více mluvit a více ji využívat, i já sama jsem ji několikrát na sobě i na svých dětech vyzkoušela, ať už šlo o špatný spánek nebo třeba dýchací problémy, když byli kluci nemocní a moje osobní zkušenost je jen ta nejlepší. Vždy se snažím řešit zdravotní problémy v první řadě přírodní metodou a když nezabere teprve poté jdeme k doktorovi.

IMG_8832

Od Puressentiel jsem měla zatím možnost vyzkoušet jejich nejprodávanější produkt, kterým je dezinfekční sprej se 41 esenciálními oleji pro čistý vzduch. Tento sprej redukuje roztoče, viry, bakterie, plísně a zdroje alergií. Můžete ho používat několikrát denně a stříkat na různé povrchy. Před spaním je dobré ho stříknout do vzduchu do čtyř rohů místnosti, aby se tak vyčistil vzduch v celé místnosti a Vám se krásně spalo. Opravdu to funguje, usíná se mi daleko líp, ale o tom Vám napíšu příště až vyzkouším více produktů a budu je používat delší dobu!

Značka Puressentiel nabízí několik řad  – na dýchání, spánek a odpočinek, svaly a klouby a další. K dostání jsou ve vybraných lékárnách.

Více info najdete na facebookovém profilu Puressentiel.