Ze dne na den jsme všichni získali jeden ochranářský módní doplněk navíc. Nedobrovolně, avšak pro dobro všech.

S rouškou jsem se docela sžila, nošení mi nedělá nějaké potíže, ale musím zdůraznit, že ji nenosím na dlouhý časový úsek. Musela jsem si najít takovou, která mi sedne.

Protože jsme doma ze začátku žádné roušky samozřejmě neměli, nezásobila jsem se dopředu, tak mi moje milá sousedka spíchla pár roušek pro celou rodinu, za což jsem jí moc vděčná!  

Po pár dnech nošení roušky jsme viděli u mých synů, že to asi nebude jen tak. Rouška jim byla veliká, sice už nejsou úplně malí, ale bylo jim to nepříjemné. To jste asi všichni, kdo máte děti, zaznamenali taky. Ale protože kluci chodí tak maximálně na procházku do lesa, který máme za domem, tak jsem vyměnila roušku za šátek. To byl pro ně snesitelnější způsob.

Postupem času všichni zjišťujeme, že tohoto doplňku se jen tak nezbavíme, chtěla jsem tedy pořídit roušky i pro kluky, jeden šátek nám pro každého asi stačit nebude. Chtěla jsem aby měli aspoň jednu pořádnou kvalitní roušku, která jim padne na jejich drobný obličej a nebude jim až tak vadit. Byly mi doporučeny Roušky pro Česko!

Roušky pro Česko nevyrábí desetitisíce roušek denně, jednu jako druhou. Mají malou domácí dílnu a šikovné ruce. Tak jako všichni, začínali šít pro sebe a své nejbližší, a pro ty, kdo to zrovna potřebovali a roušky neměli. Díky tomu, že se postupně poptávka po jejich rouškách zvyšovala a chtěli je i ostatní, tak je začali prodávat.

Hlavním tvůrcem roušek je Honza, brněnský fashion designér s téměř dvacetiletou praxí. Roušky jsou proto propracované do posledního detailu. Nejdůležitější je kvalita a pohodlí. To, že jsou roušky v různých hezkých designech, ať už pro nás holky, nebo pro chlapy, to už je třešnička na dortu. Na roušky jsou použity kvalitní české látky.

Klukům jsem objednala maskáčový design plus jeden další, takže nadšení už jen kvůli tomuto. Roušky jim krásně přilnou k obličeji i gumičky za uši je nijak netlačí. Dobře se jim v roušce mluví a není v nich horko. Na webu Roušky pro Česko jsem dokonce objevila, že mají hned několik modelů. Každý jinak ušitý a propracovaný, když potřebujete v roušce dlouho mluvit, je ideální model Speak, pak jsou tu i sportovní roušky Sport, které jsou z úplně jiných materiálů, podobné spíš šátkům. Nakonec jich máme doma několik.

Za tyto roušky byl ve finále nejvíc vděčný manžel, protože ten je využívá nejvíc. I on už má svojí maskáčovou a perfektně padnoucí roušku, která ho doprovází a chrání v podstatě denně. Roušky po několika vyvaření drží pořád stejný tvar, a velkou výhodou je i to, že jsou raz dva suché.

Jestli i vy hledáte kvalitní roušky, podívejte se přímo na web, protože modelů a velikostí je tu několik a každý si tu najde tu svoji se kterou může fungovat i několik hodin denně. My jsme za objev těchto roušek velmi rádi. Co se týče dodání, měla jsem je do dvou dnů doma.

Za každých 5 ks prodaných roušek věnují Roušky pro Česko 1 ks roušky do dobročinné sbírky, zaměřují se na neziskový prostor, teď momentálně to jsou domovy pro seniory přímo tady v Brně. Koupí roušek, tak podpoříme posílání roušek zdarma, tam, kde jsou potřeba.

A protože přichází teplé jarní a letní dny, tak se chystá hned několik novinek na toto období, abychom i život s rouškou zvládali lépe. Samotnou mě zajímá, jak se dají roušky ještě vylepšit.

Roušky pro Česko/ web

Roušky pro Česko/ facebook