Výborná novinka, která se nedávno objevila v Brně, to je zubní spa neboli dentální hygiena trošku jinak. DUO SMILE zubní péče na Pekařské ulici v Brně otevřela “SPAčko”, první zubní preventivní/relaxační centrum ve SPA stylu v České republice, kde to vůbec nevypadá jako v zubní ordinaci, přitom však vaše dutina ústní, potažmo celé vaše tělo i mysl se tam mají jako v bavlnce.

Perfektní služba hlavně pro ty, kteří mají ze zubařů strach, tak jako já. Čeká vás dokonalý servis a příjemné prostředí. Osobně jsem si SPAčko byla vyzkoušet, ať vám můžu napsat vlastní pocity.

Do DUO SMILE chodím už nějaký ten pátek a musím napsat, že až tady jsem se zbavila strachu ze zubaře. Určitě to znáte taky, hlavně špatné vzpomínky z dětství, které nám utkvěly v paměti. Pro mě je důležitý už první dojem, který z návštěvy mám, tady to naštěstí nevypadá jako v ordinaci, ale celý prostor je velmi hezky promyšlen tak, abyste se tu cítili dobře. Řekla bych, že fígl je hlavně v tom, že se dokonale zrelaxujete a uvolníte tak, že vám je úplně jedno, že vám bude zrovna někdo provádět zubní hygienu. O relaxaci se postará hned několik faktorů, a to relaxační sluchátka, které v ordinaci používají už druhým rokem. Sluchátka fungují na bázi theta vln. V jakékoli části dne v mozku kmitají vlny. Když spíme, mluvíme, řídíme, nastávají různé fáze mozkových vln. A tato sluchátka navozují takové vlny, které máme v předspánkovém stavu (takzvaná theta fáze). Před ošetřením se tedy dostanete do fáze před spánkem, kde sbíráte sílu i na zbytek dne. 20 minut se sluchátky, kde hraje speciální relaxační hudba, nahradí totiž 2 hodiny hlubokého spánku. Takové sluchátka bychom domů potřebovali asi všichni:)

Popravdě jsem si nepřišla ani jako na zubní hygieně a doopravdy jsem si odpočinula. Odcházela jsem asi po 40 minutách i s pochvalou, že takový zoubky se ošetřují jedna radost. A to chceš!:)

Dále je to právě hudba, do sluchátek nám pouští hudbu takové frekvence, která léčí, zklidňuje, působí pozitivně na mozek, její vibrace naše tělo dostávají do regeneračního módu, zlepšují energii, pozitivní myšlení, pozornost. A jako poslední je to aromaterapie, ve SPA se kombinují bylinky a esenciální oleje.

Je tu dokonce relaxační místnost, kde si po hygieně ještě můžete odpočinout a díky relaxační technologii klidně i „dospat“. DUO SMILE vám nabízí hned několik balíčků, přidávám i odkaz, ať se můžete podívat, co si tady můžete vyzkoušet.

A co říkají o SPA majitelky?

V DUO SMILE dentálním SPA klademe důraz na zubní hygienu jako prevenci toho, aby nikdo neměl problémy s dutinou ústní. Ta je totiž vstupem do dýchacího a trávicího ústrojí a veškerý zánět, který začíná zarudnutím dásní, jejich krvácením nebo otokem je chronický zánět, jenž se projeví třeba po pěti, deseti, patnácti letech a to třeba  i v jiných částech těla. Zubní prevence je základem toho, že nebudeme mít bolesti, kazy, záněty, chronická onemocnění dutiny ústní a jiných orgánů. Protože všechno v našem těle je propojené a dutina ústní zrcadlí naše celkové zdraví. Nám se to v Duo Smile dentální péči prokazuje prakticky denně, kdy k nám klienti po pravidelné zubní prevenci chodí zdraví a spokojení. Obecně všichni víme, jak se starat o vlasy, kůži, nehty, záda… o tom se mluví a píše běžně. Chodíme na kosmetiky, masáže, rehabilitace, ale informace týkající se našich zubů a dutiny ústní, těch už je méně. Málokdo si uvědomuje, jak důležité je minimálně 2x za rok přijít na dentální hygienu a tím “pracovat” na prevenci.

Zároveň je cílem našeho “SPAčka” ušetřit lidem čas i peníze za zubní náhrady a proměnit zubní hygienu v příjemný zážitek. Lidé obecně zubní hygienu nemají rádi. Bojí se, přijde jim to drahé, ptají se proč, nechtějí ošetření absolvovat. My se snažíme tento “mindset” převrátit. Hosté DUO SMILE dentální péče si zubní hygienu užívají, odpočívají při ní, těší se na ni, a stává se oblíbenou činností jejich života.

 

Více informací najdete přímo na webu DUO SMILE.

DUO SMILE sídlí na Pekařské 84.

DUO SMILE/ web

DUO SMILE/ facebook